okt 31, 2021
796 Views
Komentáre vypnuté na Najpoužívanejšie typy strešných krytín u nás na Slovensku

Najpoužívanejšie typy strešných krytín u nás na Slovensku

Written by

Krásne dedinské domy postavené v radovej zástavbe u nás na Slovensku pokrývajú rôzne typy strešných krytín. Ktoré sú tie najpoužívanejšie a ako si vhodne vybrať, keď idete dávať novú strechu? Či už pri výmene starej strechy za novú alebo pri novostavbe je potrebné vybrať si čo najvhodnejšiu strešnú krytinu, ktorá bude mať potrebné vlastnosti a takú, ktorá k vášmu domu jednoducho zapasuje.

Keď sa pozriete na akejkoľvek ulici smerom nahor, uvidíte skutočne rôzne krytiny. Niektorí ľudia uprednostňujú škridle, iní zase pásy, a tak je to tu skutočne rôznorodé. Strešná krytina by mala byť v prvom rade tým, čo pokryje vašu strechu a budete mať istotu, že vám nepadne na hlavu. Jej fyzikálne vlastnosti by mali spĺňať to, aby krytina predchádzala korózii, aby bola pevná a odolala aj zhoršeným prírodným podmienkam.

Škridle alebo pásy?

To, aké krytie je pre vašu strechu vhodné, záleží aj od sklonu a uhla, pod akým sa vaša strecha nachádza. Napríklad profilovaná strešná krytina LAMINKA je určená k montáži strechy s aspoň dvanásť stupňovým uhlom. Vzhľadom sa podobá na škridlu a je veľmi pevná. Ďalším dôležitým bodom pri výbere je podklad, na aký bude krytina položená. Ak je podklad čisto drevený, vhodná môže byť falcovaná strešná krytina SCHLEBACH. Zaujímavou na montáž je krytina lamina CLIP PANEL, ktorej lamely sa do seba vzájomne zaklápajú.

Betónové strechy

Ak ste sa rozhodli pre betónovú krytinu, môžete si vybrať napríklad krytinu Terran alebo KM Beta, ktoré sú z pevného materiálu a sú vysoko odolné. Vyberať môžete z ponuky spoločnosti LAMINA. Ponúkajú aj pálené škridle značky Tondach alebo Creaton. V ponuke nájdete aj PVC fólie a asfaltové pásy, ktoré sa vám zídu ako izolačný podklad. Počuli ste už o zelených strechách? Ekologicky nezávadná zelená sa môže vynímať práve u vás.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu · Ako na to