júl 4, 2023
238 Views
Komentáre vypnuté na Výber regálov do predajne nebol jednoduchší: Tieto kľúčové faktory by ste mali brať do úvahy

Výber regálov do predajne nebol jednoduchší: Tieto kľúčové faktory by ste mali brať do úvahy

Written by

Regály možno považovať za dôležitú súčasť všetkých obchodných priestorov. Hoci zákazníkov skôr zaujímajú produkty v nich, práve regály sú to, čo zlepšuje efektivitu a samotný predaj. Pri výbere obchodných regálov je potrebné myslieť na niekoľko kľúčových faktorov.

V prvom rade je dôležitá presná analýza priestorov, no aj produktov, ktoré ponúkate. Ak budete ponúkať ťažký tovar, zídu sa vám regály s dostatočnou nosnosťou. V prípade, že ponúkate krehký tovar, budete potrebovať obchodné regály s ochrannými prvkami. V neposlednom rade sú však kľúčové rozmery priestoru. Tie by ste mali poznať presne. Vďaka tomu sa vám podarí dosiahnuť optimálne využitie priestoru.

Druhy obchodných regálov

V súčasnosti je ponuka regálov skutočne široká a vy si tak môžete vybrať presne ten, ktorý sa vám najviac hodí. Azda najpoužívanejšie sú klasické police, ktoré svoje uplatnenie nájdu takmer všade. Tie sú ideálne pre menší tovar a predmety, ktoré je potrebné mať ihneď k dispozícii.

Skvelým riešením sú aj regálové systémy. Ich najväčšou výhodou je variabilita. Svoje uplatnenie nájdu v potravinách, v obchodoch s oblečením, no aj v elektro predajniach.

Pri výbere nábytku do predajne by ste mali brať do úvahy aj jej štýl. Hoci sa regály vyrábajú prevažne v univerzálnych štýloch, nájdete aj také, ktoré sú určené pre jednotlivé druhy predajní.

Iná predajňa, iný regál

Otvárate predajňu s pánskymi oblekmi a chcete svojich zákazníkov zaujať už výkladom? V tom prípade sa vám hodí modulárny systém MONET, ktorý možno použiť dvojako. Prvou možnosťou je uchytenie o stenu, druhou jeho samostatné postavenie vo forme konštrukcie v tvare A. Výhodou tohto systému je možnosť výškového nastavenia doplnkov a políc, no tiež praktické premiestňovanie.

Za zmienku stojí aj systém RONDO, ktorý zodpovedá cielenej analýze tendencií na trhu v zariaďovaní predajní. Tento systém je charakteristický svojimi živými a harmonickými líniami a svojou flexibilitou.

Tá umožňuje kreatívne realizácie, spomedzi ktorých nájdete svojho favorita aj vy. Ide o kombináciu tradičnej formy regálov a osobného štýlu. Toto spojenie vedie k dynamickému výsledku, ktorý ako predajca určite oceníte.

Je jedno, pre ktorý model sa rozhodnete. Počas rozhodovania však myslite aj na materiál, z ktorého je regál vyrobený. Najčastejšie máte na výber z kovových, plastových a drevených regálov.

Je možné, že dizajn niektorých plastových sa vám páči viac, no ako je už uvedené vyššie, kľúčovým faktorom pri výbere regálu je hmotnosť tovaru. Ak máte v ponuke ťažšie produkty, plastové regály sa ihneď stanú menej použiteľnými. Naopak, kovové regály ponúkajú vyššiu nosnosť.

 

 

zdroj: freepik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Article Categories:
viem viac