sep 21, 2015
12149 Views
Komentáre vypnuté na Viete vybrať správny digestor?

Viete vybrať správny digestor?

Written by

V niektorých domácnostiach sa občas prihodí, že kvôli hlučnosti či slabému výkonu digestoru sa odsávač pár radšej ani nepoužíva. No viete, ako sa týmto chybám vyhnúť a vybrať si skutočne digestor na úrovni?

Výkon je prvoradý

Medzi jednu z najdôležitejších vlastností, ktoré by ste si pri výbere digestoru mali všimnúť je jednoznačne výkon. Udáva sa v hodnotách objemu vzduchu, ktorý je ventilátor schopný odsať. V praxi to znamená, že výkon by mal byť približne desaťnásobkom objemu miestnosti. Pokiaľ má teda miestnosť objem 20 m3, vhodný odsávač by mal mať výkon 200 m3.

Zabudnite na hlučnosť

Hlučnosť digestora je dôležitá najmä vtedy, pokiaľ máte kuchyňu spojenú s obývačkou. Veď uznajte sami, že mať hlučný digestor len pár metrov od televízie nie je nič príjemné. Ideálne je mať taký odsávač pár, ktorý nedosahuje pri najvyššom stupni hlučnosť viac ako 60 decibelov. No tie najtichšie digestory majú okolo 55 decibelov, čo je úplne ideálne a najmä tiché. Investovať do digestora, ktorý vás nebude rušiť pri bežných činnostiach sa teda naozaj oplatí!

Aj dizajn je dôležitý …

Medzi ďalšie dôležité vlastnosti patrí aj dizajn. Odsávače pár sú dnes okrem iného i módnym doplnkom kuchyne, ktorý si už obľúbilo mnoho ľudí. Okrem toho je podstatné aj to, aby odsávač dostatočne osvetlil celú varnú dosku! Spotrebiče samozrejme obsahujú lampy nízkej spotreby či LED diódy. Sú prispôsobené na varenie, čiže si nebudete tieniť. Okrem toho sú omnoho úspornejšie ako klasické žiarovky, čo je naozaj veľkým plusom.

 

Vybrať si môžete z viacerých druhov digestorov:

  • Klasický komínový digestor patrí medzi skvelé doplnky domácnosti a spomedzi všetkých druhov je i najobľúbenejší. Tieto digestory sú napojené na potrubie mimo kuchyne, čo predstavuje najefektívnejšiu variantu.
  • Rohový digestor sa umiestňuje do rohu kuchyne. Podobne ako aj ostatné digestory, tak aj tento má k dispozícií niekoľko funkcií i možnosť nastaviť si úroveň odsávania pár.
  • Podskrinkové digestory sa umiestňujú pod hornú skrinku kuchynskej linky, ale funguje len v režime recirkulácie vzduchu. Znamená to, že vzduch nie je odsávaný smerom von, ale prechádza filtrami s aktívnym uhlím, ktoré ho zbavia zápachu i pary a následne sa vracia naspäť do miestnosti.
  • Vstavané digestory sú zachované v skrini, pričom ich stačí len povytiahnuť. Následne sa digestor zapne a začne pracovať.
  • Ostrovčekový alebo priestorový digestor je veľmi podobný komínovým digestorom. Tieto druhy digestorov sú však o niečo väčšie ako väčšina, no veľmi pekne dopĺňajú celkové vybavenie kuchyne, čo oslovilo už mnoho ľudí.

Internetový obchod www.dalago.sk vám ponúka tú najširšiu ponuku digestorov za bezkonkurenčné ceny. Pokiaľ ste sa teda stále nerozhodli, ktorý digestor či odsávač pár bude pre vás najlepší, na našej stránke si určite vyberiete! Nízke ceny, široký výber, spokojní zákazníci, poradenstvo i darček k objednávke je u nás samozrejmosťou.

 

Obrázok: dalago.sk

Article Categories:
Ako na domácnosť