sep 18, 2015
3401 Views
Komentáre vypnuté na Inovatívna technológia Sanárium

Inovatívna technológia Sanárium

Written by

Saunovanie znamená relaxovanie, načerpanie novej energie, ale i celkovú regeneráciu tela. Ide o istý druh liečebnej metódy, ktorý vznikol vo Fínsku. A práve vo fínskej saune sa teplota ovzdušia pohybuje okolo 70 °C až 100 °C, čo je pomerne dosť vysoká teplota s minimálnou vlhkosťou vzduchu. Vďaka týmto vysokým teplotám sa vaše telo behom pár minút zahreje a následne aj vypotí, čo je prirodzenou súčasťou pobytu v saune.

No práve tieto vysoké teploty nemusia každému z nás vyhovovať. Vydržať približne 10 až 15 minút v takto vyhriatej miestnosti nie je samozrejme jednoduché a práve to môže od saunovania odradiť mnoho ľudí. Spoločnosť Klafs však vyvinula unikátnu technológiu, vďaka ktorej si budú môcť saunu užiť naozaj všetci! Výhodou je, že si môžete zvoliť pomer tepla i vlhkosti, a to presne podľa vašich predstáv. Pokiaľ sa teda necítite na pobyt v extrémne vyhriatej saune, žiadny problém! Vybrať si môžete až z 5 klimatických pásiem ako sú: sauna, teplovzdušný kúpeľ, tropický kúpeľ, ľahký parný kúpeľ a aróma kúpeľ. Táto inovatívna technológia Sanárium prebudí vo vás pozitívnu energiu a úplne iný pohľad na pobyt v saune.

saunovanie2Jednotlivé klimatické pásma sa pochopiteľne od seba odlišujú a každé z pásiem má pre telo jedinečné a zdraviu prospešné účinky.

  • Sauna poskytuje tradičný fínsky zážitok pri vysokej teplote ovzdušia, a to až do 100 °C. Vlhkosť vzduchu je len minimálna, a to 3 %.
  • Teplovzdušný kúpeľ poskytuje teplotu vzduchu o niečo nižšiu ako v predchádzajúcom prípade, a to od 40 °C do 60 °C. Vlhkosť vzduchu je 10% až 20 %.
  • Tropický kúpeľ ponúka možnosť voľby teploty, takže na výber máte od 48 °C do 75 °C. Vlhkosť vzduchu je 20% až 50%.
  • Ľahký parný kúpeľ je vhodný najmä pre ľudí, ktorí trpia dýchacími či kožnými problémami. Teplota sa pohybuje vo výške 46 °C – 60 °C a vlhkosť vzduchu je od 40% do 55%.
  • Aróma kúpeľ predstavuje najmiernejšiu formu saunovaniu, takže je vhodná aj pre ľudí, ktorí saunu príliš neobľubujú. Teplota je od 40 °C do 45 °C a vlhkosť vzduchu sa pohybuje až do 55%.

 

Medzi blahodarné účinky sauny patrí najmä preventívny účinok, teda podpora zdravia a udržanie sa v čo najlepšej kondícií. Pri pravidelnom saunovaní zvýšime odolnosť nášho organizmu voči chorobám, podporíme tým náš imunitný systém a znížime výskyt rôznych ochorení. Okrem toho má pozitívny vplyv na naše myslenie a ľudskú psychiku.

Špeciálnu technológiu Sanárium  je možné umiestniť do akejkoľvek sauny Klafs a vytvoriť si tak vhodné prostredie pre dokonalý relax a uvoľnenie tela. Širokú ponuku sáun za bezkonkurenčné ceny nájdete na internetovom obchode –  www.aquamarinespa.sk.

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu