júl 27, 2021
1007 Views
Komentáre vypnuté na Viete, ako správne používať rebrík?

Viete, ako správne používať rebrík?

Written by

Niekto považuje práce okolo domu za relax po náročnom dni v zamestnaní, iní k nim pristupujú naozaj zodpovedne a za dôslednej prípravy. Jedným z krokov je vybrať si kvalitné náradie, rebríky a príslušenstvo k nim. So všetkým treba pracovať podľa priloženého návodu od výrobcu a dodržiavať bezpečnostné pokyny. Inak sa vám váš domáci relax úplne vymkne z rúk!

Na práce vo výške niet nad dobrý rebrík!

Sezónne práce okolo domu si vyžadujú nielen očistenie povrchov, ale aj opravy a maľovanie. Príjemné jarné dni sú vhodné na to, aby vaša vybraná fasádna farba zažiarila v plnej kráse. Ide predovšetkým o rovnomerný, plynulý náter a dobré niekoľkohodinové schnutie. Okrem kvalitnej farby potrebujete na prácu vo výške aj spoľahlivý rebrík.

Pozor! Bežne dostupné rebríky pre domácich kutilov používame na krátkodobé, nenáročné fyzické práce. Rebrík pre profesionálov spĺňa už iné technické parametre. Tie sú dostupné aj na bugy, online drogérii, ktorá je zároveň výhradným predajcom rebríkov. Zároveň upozorňujeme aj tých najväčších profesionálov, aby zvážili svoje schopnosti a nepoužívali rebrík za nepriaznivého počasia.

Všetko pre bezpečný pohyb po rebríku

Takisto si rebrík vyberáme podľa typu práce a okolitého prostredia. Ak je vo vašej blízkosti napr. elektroinštalácia, odporúčame nevodivé typy rebríkov. Zároveň ak vám má rebrík zabezpečiť lepší, spoľahlivejší pohyb zo strany na stranu, zvážte prácu na plošine. Pred výstupom na rebrík skontrolujte, ako sú zaistené okná, rolety, poprípade aj dvere, aby nedošlo k pádu či inému poraneniu.

Pohybujte sa vždy tvárou otočení k rebríku a bez nadmerného zaťažovania po bočných stranách rôznym náradím a ďalším príslušenstvom. Pracujeme vhodne oblečení a obutí. Na prácu treba byť spôsobilí, netrpieť žiadnymi zdravotnými problémami, nebáť sa vo výškach a nepociťovať únavu. Prácu vykonávame s prestávkami. Je potrebné osviežiť sa a oddýchnuť si.

 

 

 

Article Categories:
Ako na to