júl 27, 2021
1065 Views
Komentáre vypnuté na Taštičkový alebo penový matrac?

Taštičkový alebo penový matrac?

Written by

Súčasný trh ponúka viaceré druhy matracov, ktoré sa odlišujú svojim zložením aj materiálom. V našom článku vám priblížime plusy a tiež mínusy penových a taštičkových matracov so zameraním na ich praktické využitie.

Základná charakteristika taštičkových a penových matracov

Na začiatok je dôležité objasniť, že taštičkový matrac je jednou z modernejších verzií klasického pružinového matraca. Jeho pružiny však už nie sú prepojené drôtmi, ale ukryté v drobných taštičkách z textilu. Predaj matracov tejto kategórie sa zakladá na ich vynikajúcej vzdušnosti, vyššej nosnosti až do váhy 150 kilogramov a schopnosti prispôsobiť sa telu používateľov všetkých vekových kategórií. Oceníte ich nielen na domáce použitie, ale aj v priestoroch s vyšším stupňom vlhkosti, či už hovoríme o chatách, dreveniciach alebo chalupách. Naopak sa neodporúčajú využiť  v spojení s polohovateľnými roštami a niekomu môže prekážať tiež fakt, že sú ťažšie.

Penové matrace sa naproti tomu vyznačujú nižšou hmotnosťou a dajú sa použiť aj v prípade polohovateľných roštov. Ich schopnosť prispôsobiť sa nášmu telu je taktiež vynikajúca, na druhej strane však nie sú najvhodnejšou voľbou pre ľudí trpiacich nadváhou. Pri výrobe týchto matracov sa možno spoľahnúť na PUR penu alias molitan, HR alebo studenú penu či kvalitnú švajčiarsku penu, ktorú obsahujú vybrané Materasso matrace od známeho slovenského výrobcu. K matracom z inovatívnej Swiss peny máte navyše k dispozícii dlhodobú záruku až po obdobie 10 rokov.

Ktoré matrace sú momentálne v akcii?

Viaceré druhy taštičkových aj penových matracov sú v súčasnosti dostupné v akcii s výraznou zľavou až do 26 % na webovej stránke certifikovaného predajcu Matracentrum. V aktuálnej ponuke nájdete napríklad obojstranný penový matrac Kingstone 1 + 1 obsahujúci levanduľovú penu s príjemnou arómou, kokosové vlákno aj PUR penu. Zástupcom taštičkových matracov je zas stredne tuhý matrac Multi Pocket 1 + 1 zložený zo siedmych zón rôznej tuhosti a matracový poťah Silver, ktorého antibakteriálnu úpravu ocenia tiež alergici. Niektoré modely matracov obdržíte už v priebehu 48 hodín, kým ďalšie vám budú doručené počas 5 pracovných dní od vykonania objednávky.