okt 23, 2020
782 Views
Komentáre vypnuté na Urobte si z čalúnenej postele dominantu spálne

Urobte si z čalúnenej postele dominantu spálne

Written by

Spálňa predstavuje miesto, ktoré by sme mali zasvätiť pokoju a odpočinku. Vhodné je preto použitie neutrálnych farieb a len nutné množstvo dekorácií. Hlavnou dominantou izby by mala byť posteľ, ktorá bude kvalitná, pohodlná a zároveň bude lahodiť nášmu oku. Všetko vyššie zmienené spĺňa čalúnená posteľ. Podľa čoho ju vyberať a ako sa o ňu starať, aby vydržala dlhé roky?

Spojenie pohodlia a estetiky

Látková alebo čalúnená posteľ je synonymom pohodlia, a to vďaka vyplnenej konštrukcii potiahnutej textíliou. Pri vstávaní vás rám postele nebude tlačiť do nôh a vysoké čelo vám poskytne ideálnu oporu pri čítaní alebo sledovaní televízie. Vďaka širokej ponuke čalúnení si môžete zvoliť posteľ, ktorá sa stane dominantným estetickým prvkom a udá vzhľad celej spálni. K dispozícii máte väčšinou aj praktický úložný priestor, v ktorom môžete skladovať napríklad posteľnú bielizeň alebo sezónne oblečenie.

Zvoľte vhodnú veľkosť

Aby ste sa ráno zobudili svieži a odpočinutí, budete potrebovať nielen pohodlnú, ale tiež dostatočne veľkú posteľ. Klasické manželské dvojlôžko by preto nemalo byť užšie než 180 cm. Ak vám to priestor dovoľuje, nebojte sa investovať do takzvanej kráľovskej (king size) postele. Okrem vás a partnera sa v nej nájde dostatok miesta aj pre vaše dieťa, ktoré trápia zlé sny, alebo domáceho miláčika. Ideálnu dĺžku postele zistíte tak, že k svojej výške (alebo partnerovej) výške pripočítate 25—30 cm. Nemenej dôležitá je aj výška postele, respektíve matraca. Čalúnené postele bývajú vybavené vyššími matracmi, čo ocenia predovšetkým starší ľudia, ktorým sa bude ráno vstávať z postele ľahšie.

Pravidelná starostlivosť zaistí dlhú životnosť

Aby vám čalúnená posteľ slúžila dlhé roky, je nutné venovať jej z času na čas trochu starostlivosti. Pri každom pravidelnom upratovaní nezabudnite z čalúnenia odstrániť prach a drobné nečistoty pomocou vysávača s nízkym alebo stredným výkonom. Aj cez všetku opatrnosť sa občasnému zašpineniu čalúnenia zrejme nevyhnete.  V takom prípade začnite s odstraňovaním škvrny čo najskôr a používajte len produkty určené na čalúnený nábytok. Čalúnenie nikdy neperte ani nežehlite, škvrnu vyčistite ručne, v smere tkania čalúnenia a vyhýbajte sa krúživým pohybom.

Myslíte si, že by sa čalúnená posteľ vynímala aj vo vašej spálni? Inšpirujte sa rebríčkom najobľúbenejších produktov na Heureka.sk, recenziami používateľov a porovnajte ceny postelí, ktoré vás zaujmú. Máte tak istotu, že si vyberiete posteľ, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky.

Article Categories:
Ako na domácnosť