okt 23, 2020
706 Views
Komentáre vypnuté na Mäkký, stredný alebo tvrdý matrac… ktorý je pre vás ten pravý?

Mäkký, stredný alebo tvrdý matrac… ktorý je pre vás ten pravý?

Written by

Každý z nás má unikátny spôsob spánku a obľúbenú polohu v ktorej leží väčšinu noci. Možno o tom neviete, ale podľa toho, v akej polohe počas spánku oddychujete, by ste si mali voliť aj tvrdosť matracu, ktorý budete mať na svojej posteli. Prinášame jednoduchý prehľad spacích pozícií a odporúčanej tvrdosti matracov pre ne.

  1. Spánok na chrbte

Podľa výskumov iba 15% ľudí spí v noci na chrbte. Ak ste jeden z nich, najdôležitejším faktorom pri výbere matraca je pre vás tvrdosť a podpora. Ak je váš matrac príliš mäkký, vaše telo sa do matracu zaborí, bude postupom času klesať a to môže spôsobiť bolesti chrbtice. Pre to potrebujete matrac, ktorý bude dostatočne mäkký, aby vám poskytoval úľavu od tlaku, ale takisto poskytoval dostatočnú podporu chrbtici.

Podľa odborníkov matrace s pamäťovou penou poskytujú najväčšie pohodlie ľuďom, ktorí spia na chrbte. Je to hlavne preto, že poskytuje primerané tvarovanie chrbtice, a zároveň poskytuje dostatočnú podporu. Odporúčaná tvrdosť je stredná až stredne tvrdá.

  1. Spánok na boku

Mnoho ľudí, ktorí spia na boku trpí bolesťami alebo napätím v bedrových kĺboch a ramenách. Väčšinou sú tieto problémy spojené s nevhodne voleným matracom.

Pre ľudí, ktorí preferujú spánok na boku odborníci odporúčajú voliť mäkšiu variantu matracu, ideálne veľmi mäkkú až mäkkú, pretože tieto typy matracov poskytujú rovnaké rozloženie tlaku počas spánku na boku.

  1. Spánok na bruchu

Poloha na bruchu je kvalifikovaná ako najhorší spôsob uloženia tela počas spánku. Najdôležitejšou podmienkou pre ľudí spiacich na bruchu je zabezpečiť rovnomerné rozloženie hmotnosti po celej dĺžke. Ak bude matrac príliš mäkký, chrbtica sa bude kriviť, a to môže spôsobovať bolesti. Vhodnou voľbou je stredne tvrdý, tvrdý až veľmi tvrdý typ matracu.

Na trhu sa nachádza veľké množstvo rôzne tvrdých či mäkkých matracov. Ak si však chcete zabezpečiť kvalitný spánok, je potrebné voliť nielen kvalitný typ materiálov, ktoré používajú napríklad materasso matrace, ale aj primeranú tvrdosť matracu presne podľa vašich preferencií.

 

 

Article Tags:
·