okt 19, 2020
717 Views
Komentáre vypnuté na Bez rebríka sa nezaobíde žiadna domácnosť. Vsaďte na ľahký a skladný hliníkový rebrík

Bez rebríka sa nezaobíde žiadna domácnosť. Vsaďte na ľahký a skladný hliníkový rebrík

Written by

V každej domácnosti nastávajú situácie, počas ktorých potrebujete pracovať vo výške. Stáť dlhší čas na stoličke alebo stole je nielen nepohodlné, ale aj nebezpečné. Preto by ste si mali zaobstarať kvalitný rebrík. Ten sa vám zíde nielen pri väčších údržbách na dome, ale aj pri malých opravách v byte. Najlepšou voľbou sú hliníkové rebríky, ktoré sú dostatočne pevné a zároveň veľmi ľahké.

Hliník ako materiál víťazí

Na výrobu rebríkov sa využíva viacero materiálov akými sú drevo, oceľ, laminát alebo hliník. Medzi klasiku patria drevené rebríky, ktoré sa nachádzajú skoro na každej povale v dome starých rodičov. Drevené rebríky sú najlacnejšie, ale nedajú sa nastavovať a sú veľmi ťažké. Podobne sú na tom oceľové rebríky. Tie sú síce veľmi pevné, ale zle prenosné. Zväčša sa z ocele vyrábajú malé schodíky, ktoré sa vám zídu pri výmene žiarovky alebo vešaní záclon. Jednoznačným víťazom sa stáva hliník. Hliníkový rebrík sa teší najväčšej obľube kvôli pevnosti, odolnosti a variabilite možností prevedenia. Hliníkové rebríky znesú naozaj veľké záťaže. Ich cena je s ohľadom na kvalitu a životnosť primeraná. Z hliníka sa dajú vyrobiť všetky typy rebríkov, napríklad štafle, výsuvný alebo teleskopický rebrík.

Výber rebríka nepodceňte

Pre bežné využitie v bytoch a domoch vám bude stačiť hobby rebrík, ktorý má oproti profesionálnemu tenšiu hrúbku konštrukcie. Vyrába sa vo viacerých prevedeniach. V prvom rade si premyslite aká výška rebríka vám bude v domácnosti stačiť. Označenie na rebríkoch vždy udáva najvyššiu možnosť úrovne státia. Pre komfortnejšiu prácu a vyššiu bezpečnosť si kúpte rebrík, ktorý má priečky od seba vzdialené min. 30 cm. Dôležitá je taktiež šírka priečok. Na širších sa lepšie stojí, a preto si zaobstarajte rebrík, ktorý má priečky široké nad 35 cm. Počas dlhšej práce na rebríku iste oceníte malé pomôcky, ktoré sa vám môžu zo začiatku zdať zbytočné. V rodinných domoch sa vám zíde rebrík s úpravou na upevnenie na strechu, v záhrade pätky s hrotmi, na klzkej podlahe protišmyková vrstva na pätke rebríka. Ak ste obmedzený priestorovo, kúpte si rebrík, ktorý sa dá skladať. Takýmto rebríkom je napríklad už spomínaný teleskopický model. Vždy si overte certifikáty bezpečnosti a dodržujte pravidlá bezpečnej práce vo výškach. Rebríky najvyššej kvality nájdete na stránky internetového obchodu bugy.sk. Presvedčte sa sami jediným klikom o veľkom výbere a bezkonkurenčných cenách všetkých typov rebríkov.

 

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť