máj 11, 2021
784 Views
Komentáre vypnuté na Strešné nosiče sú základom pre nosiče bicyklov a strešné boxy

Strešné nosiče sú základom pre nosiče bicyklov a strešné boxy

Written by

Potrebujete vo svojom vozidle prevážať väčšie náklady alebo milujete cyklistiku? V tom prípade by ste si mali dať na svoj automobil nainštalovať strešný nosič. Táto malá pomôcka je základom pre pripevnenie nosiča na bicykle alebo strešný box.

Vyznajte sa v základných pojmoch

Veľmi často si ľudia pletú strešné nosiče, nosiče bicyklov a boxy. Bez základných strešných nosičov by ste nemali ako pripevniť boxy a iné nosiče na strechu vozidla. Strešné nosiče sa delia na priečniky a hagusy. Priečniky sa dajú namontovať na samotné hagusy, ktorými disponuje vozidlo už od výrobcu. Niektoré priečniky sa montujú priamo na strechu vozidla pod okraj strechy. Treťou možnosťou je inštalácia priečnikov do fixných otvorov v streche. Priečniky stoja zopár eur a ani neviete, kedy ich budete potrebovať. Hagusy sú na vozidle predinštalované a bývajú párovo umiestnené pozdĺž strechy vozidla.

Na čo všetko sa dajú využiť strešné nosiče

Počas zimy sú nosiče pomôckou na prepravu lyží. Veľmi jednoduchým spôsobom na ne pripevníte nosiče lyží a môžete si užívať zimnú dovolenku naplno. Podobne dokážete na strechu vozidla pripevniť snowboardy a lyžiarske palice. V lete naopak namontujete na priečné strešné nosiče nosič bicyklov a vychutnáte si nové adrenalínové trasy. Predovšetkým rodiny s deťmi ocenia možnosti strešných boxov. Strešné boxy sa dajú rôznymi spôsobmi uchytenia pripevniť na strešný nosič. Boxy majú variabilné rozmery, ktoré dokážete prispôsobiť veľkosti vozidla. V ponuke sú dokonca strešné boxy s objemom nad 600 litrov. Do takýchto obrov hravo zabalíte cyklovozíky, surfy, menšie lyže, batožinu, kempingový set a rôzne športové potreby.

Čo si treba premyslieť pred kúpou strešného nosiča

Samozrejme, že v prvom rade musia priečniky sedieť s rozmermi strechy vášho vozidla. V každom prípade si dôkladne overte kompatibilitu priečnikov s vašim automobilom, nielen značkou, ale aj modelom. Ak sa snažíte ušetriť, vyberte si priečniky vyrobené z plastu. Nemôžete však od nich očakávať dlhú životnosť, vysokú nosnosť alebo odolnosť. Radšej si priplaťte a zaobstarajte si nosič vyrobený z hliníka. Hliník je známy svojou pevnosťou a tvarovou stálosťou aj pri vysokých a nízkych teplotách. Strednou cenovou cestou sú oceľové priečniky. Už sme spomínali spôsob uchytenia na strechu vozidla. Tento parameter je nesmierne dôležitý a mal by byť pre vás smerodajným údajom. Na uchytenie prídavných zariadení môže nosič disponovať systémom U-drážok a T-drážok. T-drážkové úchyty sú praktickejšie. Priečniky môžete mať na vozidle namontované neustále alebo ich po prevoze nákladu demontovať. Ak sa rozhodnete pre prvú možnosť, kúpte si priečniky, ktoré sa dajú uzamykať.

 

Article Categories:
Ako na to