mar 22, 2022
570 Views
Komentáre vypnuté na Starostlivosť o ruky: Čo im dopriať, aby boli krásne a zdravé?

Starostlivosť o ruky: Čo im dopriať, aby boli krásne a zdravé?

Written by

Ruky sú celý deň vystavené chladu, suchému vzduchu v miestnostiach, neustálemu používaniu dezinfekcie a častému umývaniu. A jediné, po čom naše ruky túžia, je poriadna dávka starostlivosti. Ako na to?

Poriadne a často krémujte

Krém na ruky sa na nejaký čas stane vašim najlepším priateľom. Ruky by ste si mali krémovať po každom umytí a vždy, keď cítite suchosť. Mydlá a častá dezinfekcia našim rukám totiž veľmi nesvedčia, pretože môžu zvyšovať prirodzené pH a tiež odmasťujú a vysušujú. Preto vždy majte po ruke krém, ktorým pokožke dodáte potrebnú hydratáciu.

Nie je krém ako krém

Aj krém na ruky si ale musíte starostlivo vybrať, aby ste dosiahli vytúžený výsledok. Vyberajte preto podľa toho, čo vás trápi:

  • Popraskané ruky je najlepšie ošetriť krémom, ktorý v pokožke uzamkne vlhkosť, takže ihneď po jeho nanesení pocítite úľavu. Môže byť pokojne hutnejší a mastnejší a do pokožky by ste ho mali vmasírovať do úplného vstrebania. V zložení hľadajte látky ako alantoín a glycerín.
  • Ruky vystavené mrazu potrebujú dávku hydratácie. V takých prípadoch siahnite po krémoch s obsahom sezamového oleja či extraktu z moruše.
  • Na suché a citlivé ruky je najlepší krém s mandľovým olejom bez parfumácie a farbív. Je tak zaručené, že pokožka nebude podráždená a zároveň získa potrebnú hydratáciu.

A nesmieme zabudnúť ani na nechty. Okrem vitamínov a výživových doplnkov, ktoré nechtom pomáhajú udržať si silu a zdravie, zaraďte do svojho ošetrovacieho arzenálu aj špeciálne krémy, oleje či laky na nechty. Tie si poradia s lámavosťou a vyživia necht aj nechtovú kožičku.

Doprajte si masáž a zábal

Aspoň raz týždenne doprajte svojim rukám poriadny zábal a masáž. Masážou stimulujete krvný obeh, takže sa ruky krásne prekrvia. Nevynechávajte chrbát ruky ani prsty. Po masáži môžete na ruky naniesť masku, navliecť bavlnené rukavice a nechať pokožku zregenerovať cez noc. Ráno budú vaše ruky krásne hebké a jemné.

Nezatracujte peeling

Peeling na ruky je skvelý na odstránenie odumretej suchej kože. Špeciálny peeling na ruky dnes bežne nájdete v drogériách alebo si ho môžete vyrobiť doma. Stačí vám k tomu avokádo, cukor a šťava z citróna, ktoré zmiešate dohromady a jemne votriete do pokožky rúk, necháte pôsobiť a potom opláchnete. Takáto procedúra navyše prispieva k lepšiemu vstrebávaniu látok do pokožky napríklad z krémov a olejov. Peeling na ruky si doprajte raz až dvakrát týždenne.

Chráňte ruky rukavicami

Pokiaľ ste doteraz v zime rukavice nenosili, mali by ste rýchlo začať. Rukavice totiž chránia ruky a pokožku pred mrazom a chladom a napomáhajú tak k tomu, aby naše ruky netrpeli vplyvom počasia. Vôbec najlepšiu ochranu poskytujú kožené rukavice, ale svoj účel splnia aj tie bavlnené. Navyše sa už nemusíte ani obávať, že by ste si pri používaní telefónu museli jednu ruku z rukavice vyslobodiť – na trhu nájdete rukavice so špeciálnou úpravou pre manipuláciu s telefónom a

 

Article Categories:
Ako na to