jan 22, 2016
2417 Views
Komentáre vypnuté na Starajte sa o svoj matrac. Iba pranie nestačí

Starajte sa o svoj matrac. Iba pranie nestačí

Written by

Vo vašom matraci sa skrývajú roztoče, vírusy, baktérie a plesne. A ak oň nebudete pravidelne starať, bude ich tam toľko, že môžu ohroziť vaše zdravie.

 

  • Vyperte poťah

Aspoň raz mesačne vyperte poťah svojho matraca. Zbavíte sa tak časti roztočov, ktorí sa v ňom usídlili a zabránite tak ich množeniu.

  • Matrac pravidelne otáčajte

Pri každej výmene posteľnej bielizne svoj matrac otočte. Striedajte strany a kde ste mali predtým hlavu, položte teraz nohy. Matrac tak bude stále rovnomerne zaťažený a nepreleží sa.

  • Pravidelne vetrajte

Roztoče milujú tmu, teplo a vlhko. Podobné prostredie svedčí aj vírusom, baktériám a plesniam.Stavíme sa, že o túto spoločnosť v posteli nestojíte, preto každé ráno v spálni dôkladne vyvetrajte. Vankúš aj perinu pritom dajte bokom – je dôležité, aby sa prúdiaci vzduch dostal priamo k matracu.

  • V lete dajte matrac na slnko, v zime na mráz

Pre údržbu využite letné horúčavy aj zimné mrazy. Počas nich nechajte matrac pokojne celý deň na balkóne. Báječne ho prevetráte a slnko a mráz zahubia roztoče.

  • Škvrny čistite nasucho

Matrac a vlhké čistenie nejdú dobre dohromady. Akékoľvek škvrny preto skúste najprv vyčistiť kefou nasucho, prípadne matrac poprášte jedlou sódou. Prášok nechajte chvíľu pôsobiť a potom povysávajte.

  • Kúpte si krycí matrac

Ak sa nadmerne potíte alebo máte staršie matraci, zvážte nákup matracového chrániča. Krycí matrac čiže Topper predĺži životnosť matraca a zlepší jeho ortopedické vlastnosti.

  • Dbajte na hygienickú životnosť

Aj najlepšiemu matracu končí po zhruba 7 rokoch takzvaná hygienická životnosť. Počet roztočov je po tejto dobe tak veľký, že ohrozuje zdravie a  vzrastá riziko vzniku alergie,astmy alebo atopického ekzému.

Chcite kvalitu

Ak zvažujete  nákup nákup matraca, máme pre vás tip na kvalitné výrobky českej firmy Tropico.Všetky matrace sú priedušné a   majú skvelé ortopedické  vlastnosti, takže sa vám bude spať ako v bavlnke. Vybrané modely navyše teraz zaobstaráte v akcii 1 + 1 zadarmo.

Article Categories:
Ako na to