dec 3, 2021
474 Views
Komentáre vypnuté na Sanácia potrubia – unikátna technológia 21. storočia

Sanácia potrubia – unikátna technológia 21. storočia

Written by

Tam kde nemôžu bagre, tam pomôže sanácia potrubia

Napriek tomu, že opotrebované alebo inak porušené potrubie môže na prvý pohľad predstavovať veľký zásah do rodinného rozpočtu, existuje spôsob, ako vyriešiť podobné problémy výhodne a bez zbytočných starostí. Riešením je sanácia potrubia, ktorá sa vykonáva na princípe opráv porušených miest, pričom celý proces prebieha bez akéhokoľvek zásahu do terénu. Ide tak o lacnejší variant, s ktorým je potrubie navyše obohatené o kvalitné materiály predlžujúce jeho životnosť o niekoľko desiatok rokov. Okrem iného je ďalšou badateľnou výhodou aj skutočnosť, že váš pozemok ostane neporušený a takisto aj okolie a verejné priestranstvo  nebude narúšať činnosť strojov a mechanizmov. Výkopové práce a následné nutné úpravy terénu sú väčšinou zdĺhavou záležitosťou, ktorej sa v tomto prípade jednoznačne vyhnete. Sanáciou možno ušetriť nemalé množstvo peňazí a najmä času.

Systém Spraypoxy

Systém Spraypoxy je jednou z metód, ktorou možno vykonať sanáciu potrubia. Funguje na jednoduchom princípe aplikácie náteru po stenách potrubia. Náter predstavuje kvalitnú živicu so schopnosťou odolať vode, prípadnému opotrebovaniu a hrdzi. Systém Spraypoxy sa dovnútra potrubia dostáva prostredníctvom nasadenej kefy s dôkladne zvoleným priemerom. Túto metódu je tak možné aplikovať v potrubiach rozličného priemeru. Dôležitou súčasťou je aj profesionálna inšpekčná kamera, pomocou ktorej odborníci celý proces  sledujú a monitorujú potrubie zvnútra. Cez trysky sa živica dostane na všetky potrebné miesta a v prípade potreby je možné náter viackrát opakovať.

Sanačný rukáv – CIPP

Primárnou funkciou sanačného rukávu je predísť výmene dlhšej časti potrubia, prípadne celého komplexu. Ide o tzv. sanačnú vložku, ktorá dokonale stmelí poškodené časti. Pri tejto metóde je použitá zmes epoxidovej živice a vytvrdzovanej látky. Technológia v podobe inšpekčnej kamery opäť umožní detailne sledovať celý priebeh. V prípade neistoty, či sanácia je tou správnou voľbou, je vhodné využiť bezplatnú službu obhliadky, ktorú ponúka napríklad spoločnosť Gamax Stav s.ro.. Proces sanácie vám vysvetlia priamo odborníci na mieste alebo je možné tieto informácie vyhľadať na firemnej webovej stránke s prehľadným vysvetlením všetkých úkonov.

Article Categories:
Ako na to