nov 29, 2021
373 Views
Komentáre vypnuté na Upchaté odpady a odtoky riešte ešte pred katastrofou

Upchaté odpady a odtoky riešte ešte pred katastrofou

Written by

Moji susedia sa mi celé týždne sťažovali, ako im zle odtekajú odtoky. Len som krútil hlavou, prečo tento problém neriešia. Samozrejme, že ich riešiť začali, ale až v čase, keď im pretiekli všetky umývadlá a voda sa dostala až do môjho bytu. Nečakajte na takúto katastrofu a upchaté odpady si dajte včas prečistiť.

Príčiny upchatým odpadov

Upchaté odpady a odtoky majú mnohé príčiny. Ja pravda, že si môžete dávať pozor akokoľvek a odtoky či odpady sa vám časom upchajú. Toto riziko sa dá eliminovať, oddialiť alebo predísť fáze upchatia, ktorá sa premení na haváriu. Prakticky všetko, čo skončí v dreze alebo v toalete môže byť príčinou upchatia. Najväčším nepriateľom odtokov je olej. Usádzanie oleja vo výlevke pôsobí ako lepidlo. Olej by ste nemali liať ani do toalety, ale ho zlievať do fliaš a odovzdať do zberu. Druhou najčastejšou príčinou upchatia odtokov sú mastné potraviny, napríklad maslo alebo masť z mäsa. Pozor by ste si mali dávať tiež na múku, kávovú usadeninu a ryžu. Odtoky v sprche a vo vani trpia nánosom vlasov, chlpov, kozmetických prípravkov, prachu či piesku. Sami musíte uznať, že príčin upchatia je naozaj veľa, a preto keď sa vám zdá, že voda horšie odteká, nie je na škodu si zavolať odborníkov. Špecializované firmy vám prostredníctvom kamery zdiagnostikujú všetky potrubia. V prípade havárie vám neostáva nič iné, ako zavolať profesionálom a čakať, kedy príde havarijná služba. V menších mestách môže byť s privolaním takejto služby problém, ale v hlavnom meste je k dispozícii havarijná služba non-stop Bratislava, ktorá reaguje 24 hodín denne.

Ako si poradiť s upchatým odpadom

V prípade upchatia sifónu si viete poradiť tak, že ho rozmontujete a vyčistíte. Ak je problém hlbšie, sami si poradíte len veľmi ťažko. Po zistení problémov s odpadmi väčšina ľudí siahne po rôznych chemických prípravkoch, ktoré sa dajú voľne zakúpiť. Tieto prípravky pomáhajú len čiastočne a niektoré škodia potrubiu. Podobne sú na tom aj rôzne babské rady, ktoré tvrdia, že suroviny nachádzajúce sa v každej kuchyni vám odtok prečistia. Napokon aj tak skončíte pri tom, že sa budete snažiť potrubie vyčistiť krtkovaním. Radíme vám, aby ste čistenie odpadov krtkom nechali na odborníkov. V supermarketoch síce nájdete lacných krtkov, ale čistenie s ich pomocou vám môže spôsobiť viac škody ako osohu. Pozor aj na čistenie za pomoci drôtov. Všetky neodborné zásahy do odpadov sa môžu negatívne prejaviť nielen priamo počas čistenie, ale aj niekoľko dní po zásahu. Na takéto úkony slúžia profesionálne firmy, ktoré realizujú čistenie odpadov a kanalizácií. V hlavnom meste je služba krtkovanie Bratislava dostupná nielen v centre, ale tiež v širokom okolí mesta. Elektronické krtkovanie pod odborným dozorom zaistí dôkladne vyčistenie potrubí a ich plný prietok. Krtkovanie vyrieši vaše problémy s upchatou toaletou, sifónom, umývadlom alebo potrubím.

 

 

Article Categories:
Ako na to