jún 26, 2022
435 Views
Komentáre vypnuté na S vybudovaním zelenej domácnosti vám pomôže štát

S vybudovaním zelenej domácnosti vám pomôže štát

Written by

Len nedávno sa spustil projekt Zelená domácnostiam, ktorého iniciatívou je podporiť obyčajných ľudí. Cieľom je, aby boli domácnosti viac ekologické a aby využívali zariadenia, ktoré im ušetria náklady na energie.

V súčasnosti množstvo ľudí premýšľa nad zaobstaraním ekologických a zelených zariadení do domácnosti. Medzi tie patria napríklad tepelné čerpadlá alebo solárne panely. Tieto produkty sú však veľmi finančne nákladné a niekto si na nich potrebuje šetriť aj niekoľko rokov. Zelené domácnosti však v dnešnej dobe podporuje aj štát. Ministerstvo totiž rozhodlo o tom, že domácnosti by mali mať viac ekologických produktov, ak o nich v skutočnosti naozaj stoja. Vďaka projektu Zelená domácnostiam tak máte možnosť získať určitú čiastku peňazí, ktorá je určená na nákup ekologických zariadení do domácnosti.

Podpora na štyri zariadenia

Ministerstvo vyčlenilo sumu 30 miliónov eur, ktorá bude slúžiť na podporu kúpy ekologických zariadení do domácnosti. Ide o obľúbené štyri zariadenia. Medzi tie patria fotovoltické panely, tepelné čerpadlá, kotly na biomasu, a tiež slnečné kolektory. Záujem o projekt Zelená domácnostiam má čoraz viac ľudí. Predsa len, ide o zariadenia, ktoré dokážu ušetriť obyčajným ľuďom nemalú čiastku peňazí. V opačnom prípade by ste ich minuli na náklady na energie. Tie sú v dnešnej dobe skutočne veľmi vysoké. Každý záujemca je povinný podať žiadosť, ktorú nájdete na webe stránky zelenadomacnostiam.sk.

Kapacity sú obmedzené

V neposlednom rade je potrebné povedať, že kapacity pre tento projekt sú, samozrejme, obmedzené. Poukážky, ktoré máte možnosť získať majú platnosť 90 dní. V tomto období si tak budete musieť zakúpiť jednotlivé zariadenie. Na zapojenie sa do tohto projektu musíte spĺňať hneď niekoľko podmienok. V prvom rade musíte byť osoba, ktorá vlastní rodinný dom. Poprípade môžete byť bezpodielovými spoluvlastníkmi rodinného domu. Zároveň to platí aj pre osoby, ktoré majú právo rozhodovať o hospodárení so spoločnou vecou.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to