jún 26, 2022
297 Views
Komentáre vypnuté na Poradíme vám, aké vchodové dvere vám vydržia najdlhšie

Poradíme vám, aké vchodové dvere vám vydržia najdlhšie

Written by

Konečne sa blížite do cieľa a vaša novostavba dostáva finálnu podobu. V istom momente je nutné myslieť na to, ako vyplníte všetky stavebné otvory t.j. okná a vchodové dvere. Veľmi precízni buďte hlavne pri výbere dverí, ktoré sú vstupnou bránou do domu, chránia a robia prvý dojem. Vchodové dvere do rodinného domu sa vyrábajú z rôzneho materiálu, a preto vám iste padne vhod informácia, aké vchodové dvere vám vydržia najdlhšie.

Drevené vchodové dvere

Začať musíme pri dreve, ktoré bolo v minulosti prakticky jedinou možnosťou, ako vyplniť vchodový otvor. Dnes drevo vo väčšine prípadoch zamieňa plast a iné trvácnejšie materiály. Plastové okná i dvere sú lacnejšie a vydržia dlhšie. Ako je to však s drevom? Kvalitné drevené dvere vám síce vydržia zhruba 30 rokov, ale musíte sa o ne starať. V opačnom prípade sú extrémne náchylné na praskanie kvôli teplotným rozdielom a časom strácajú tvar.

Hliníkové vchodové dvere

Medzi najdrahšie, ale tiež najkvalitnejšie patria vchodové dvere vyrobené z hliníka. Obávať sa nemusíte deformácií a ani straty farebného odtieňa. Hliníkové vchodové dvere sa hodia ako variant pre veľkorozmerné otvory. Okrem toho sa pýšia skvelými izolačnými vlastnosťami. Hliníkové dvere vám vydržia celý život bez nutnosti údržby.

Plastové vchodové dvere

Dostávame sa k materiálu, ktorý je veľmi obľúbený a cenovo dostupný. Plastové okná cena a cena dverí vás príjemne poteší. Plastové vchodové dvere sa hodia do nízkoenergetických domov, pretože majú dobré izolačné vlastnosti. Zároveň sa nemusíte obmedzovať vo výbere farby. Vchodové dvere z plastu sa vyrábajú v rôznych dekóroch a majú veľmi dlhú životnosť.

Kombinované vchodové dvere

K moderným novostavbám sa hodia dvere, ktoré v sebe kombinujú rôzne materiály. Najčastejšie ide o hliník alebo plast doplnený sklenenou výplňou. V niektorých prípadoch sa dokonca stretnete s dverami, ktoré sú kompletne vyrobené z tvrdeného skla. Esteticky takýmto dverám nemôžeme nič vytknúť, ale z hľadiska bezpečnosti sú rizikom.

Náš tip: Ak chcete ušetriť na vchodových dverách, ale hľadáte kvalitu, tak si kúpte plastové vchodové dvere. Nikdy však nešetrite na bezpečnosti a investujte do dverí s vyššou bezpečnostnou triedou a viacbodovým zamykaním. Chcete dvere, o ktoré sa nemusíte starať a meniť ich celý život? Kúpte si hliníkové vchodové dvere.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na dom a zahradu