jún 27, 2022
557 Views
Komentáre vypnuté na 6 znakov, že potrebujete novú kosačku

6 znakov, že potrebujete novú kosačku

Written by

Má vaša stará kosačka problémy? Ak nefunguje a váš trávnik trpí, možno je čas investovať do nového kúsku. Väčšina kosačiek vydrží približne 10 rokov, ale to sa môže líšiť v závislosti od toho, ako často ich používate, no aj od veľkosti vášho trávnika. Ak spozorujete na svojej kosačke niektorý z týchto problémov, možno je čas poobzerať sa po kúpe novej kosačky.

1. Problémy s prevodovkou

Prevodovka je nákladnou opravou – jej výmena často stojí okolo 400 eur. Ak máte staršiu kosačku a máte problémy s prevodovkou, pravdepodobne je lepšie investovať do novej kosačky namiesto opravy tej starej. Tá stará, aj keď opravená, už pravdepodobne ďalších 10 rokov nevydrží.

2. Problémy s motorom

Motor je väčšinou problém konkrétnej značky alebo poruchy. Ak ide o problém s motorom, pravdepodobne bude tiež nákladovo efektívnejšie vymeniť kosačku namiesto jej opravy. Len ťažko budete hľadať motor lacnejší ako 500 eur. Prasknutý motor je pre kosačku väčšinou rozsudkom smrti.

3. Poškodenie kľukového hriadeľa

Ak nôž, ktorý kosí trávnik narazí na kameň, peň stromu alebo iný tvrdý predmet, môže to spôsobiť poškodenie kľukového hriadeľa. To následne môže spôsobiť zastavenie vašej kosačky a nemožnosť jej naštartovania. Ak je čepeľ ohnutá, nemôže správne fungovať. Kľukový hriadeľ je taktiež nákladná oprava. Opäť je tak zvyčajne zmysluplnejšie vymeniť kosačku úplne.

4. Nie je v záruke

Mnoho kosačiek na trávu v súčasnosti prichádza so zárukou počas prvých rokov používania. Bez záruky môže byť oprava kosačiek drahá. Vo všeobecnosti by ste mali byť schopní kosačku bez problémov používať 7 až 10 rokov. Potom prídu na rad opravy. Veci ako remene, struny alebo pretrhnuté káble sa dajú ľahko vymeniť aj s malými nákladmi. Mechanické problémy sú však oveľa drahšie. Ak sa vaša kosačka pokazí, skontrolujte jej záruku. Pokiaľ je po záruke, pravdepodobne radšej investujte do novej kosačky.

5. Stále sa rozpadá

Ak sa váš stroj neustále kazí, naozaj stojí za to ho opravovať? Zvyčajne nie. Aj keď sú opravy malé, priebežné opravy sa môžu časom nahromadiť. Nehovoriac o sume, ktorú do opráv neustále investujete.

6. Chcete lepší model

Existuje množstvo kosačiek na trávu s novými vylepšeniami, ktoré vám môžu výrazne uľahčiť kosenie trávnika. Či už chcete investovať do pojazdnej kosačky na trávu alebo len do novšieho modelu, upgrade nie je nikdy zlý nápad. Novšie modely sú často úspornejšie, čo vám môže časom ušetriť peniaze. Verte nám, oplatí sa investovať.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na dom a zahradu