nov 22, 2021
462 Views
Komentáre vypnuté na Prezradíme vám, ktoré druhy penových matracov sú najobľúbenejšie

Prezradíme vám, ktoré druhy penových matracov sú najobľúbenejšie

Written by

Penové matrace prinášajú komfort do nejednej spálne. Tieto matrace sa vyrábajú z rôznych typov pien a rôznou technikou, od ktorej sú závislé ich vlastnosti. Kúpiť penový matrac je vždy dobrý nápad, ale venujte pozornosť výbere druhu peny použitej na jeho výrobu. Poradíme vám, ktoré penové matrace patria medzi spotrebiteľmi k najobľúbenejším.

Molitanové matrace

Na prvom mieste v obľúbenosti matracov sú molitanové druhy, ktoré už ničím nepripomínajú matrace spred niekoľkých rokov. Spojením molitanového matraca (PUR pena) a materasso postele dosiahnete najvyšší komfort spania. Matrace z PUR peny sú tvarovo stále a zároveň príjemné mäkké. Navyše sa dajú kúpiť za pomerne priaznivú cenu. Sú veľmi vhodné do manželskej postele, pretože majú nízku hmotnosť. Pozor však na to, že horšie odvádzajú vlhkosť.

Studená HR pena

O niečo drahšie sú matrace zo studenej HR peny. Prakticky vo všetkých vlastnostiach sa podobajú na matrace z PUR peny, ale nie sú náchylné na zachytávanie vlhkosti. Je to dané tým, že v ich štruktúre sú otvory na cirkuláciu vzduchu. Tieto matrace skvele regulujú telesnú teplotu a sú stabilné i po dlhej dobe používania. Ich výhodou je vysoká schopnosť prispôsobiť sa vašim proporciám.

Pamäťová pena

Z ortopedického hľadiska sú matrace z viscoelastickej peny (nazývanej tiež lenivá alebo pamäťová pena) najlepším variantom. Ak máte problémy s chrbticou a chcete sa pohodlne vyspať, mali by ste si kúpiť práve tento druh matraca. Pod vplyvom telesnej teploty sa pamäťová pena mení na oporu pre každú časť vášho tela. Matrace z pamäťovej peny nie sú vhodné pre ľudí s nadváhou. Ak si nie ste istí, či je tento typ matraca vhodný pre vaše potreby, kliknite na stránky matracentrum.sk, kde vám skúsení predajcovia radi poradia.

BIO penové matrace

Ekologické, prírodné materiály sú základom pre výrobu BIO matracov. Tieto matrace sa najčastejšie vyrábajú zo sójového extraktu a sú doplnené inými prírodnými látkami (zväčša ide o rastlinné oleje), ktoré priaznivo vplývajú na zdravie a spánkovú pohodu. Matrace z BIO peny sú dostatočne elastické, aby sa zachoval ich tvar a odolali deformáciám.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to