mar 30, 2022
433 Views
Komentáre vypnuté na Prečo by ste na chudnutie mali vyskúšať kolieskové korčule

Prečo by ste na chudnutie mali vyskúšať kolieskové korčule

Written by

Mnohí ľudia skúšajú korčuľovanie vo vyššom veku ako zábavný spôsob, s ktorým zostať vo forme a byť fit. Kolieskové korčuľovanie je zaujímavá cvičebná aktivita, ktorá využíva kolieskové korčule a vyžaduje, aby ste sa poháňali dopredu nohami.

Pravidelné jazdenie na kolieskových korčuliach má mnoho zdravotných výhod, ako je budovanie kardiovaskulárnej kondície a spaľovanie kalórií. Ponúka efektívnu možnosť cvičenia pre tých, ktorých beh veľmi nebaví. Dá sa ním spáliť viac kalórii, ako napríklad chôdzou.

Prečo je to také prospešné?

Správna poloha na kolieskových korčuliach vyžaduje, aby ste mierne pokrčili kolená v tupom uhle s ramenami nad bokmi a kolenami priamo nad prstami na nohách. V tejto polohe aktívne zapájate svaly hornej časti nôh, zadok, boky a brucho.

Pri dlhšom zotrvaní v tejto polohe na korčuliach by ste mali cítiť, ako vám svaly okolo týchto častí tela pália námahou. Takže posilňuje svaly v týchto oblastiach rýchlo a efektívne.

Svaly zadku vám nielen pomáhajú chodiť, sedieť, behať a skákať, ale sú tiež známe svojím ladným vzhľadom. Keď sú tieto svaly silné, môžete držať telo vo vzpriamenej polohe bez námahy. Môžete sa zapojiť do mnohých cvičení na posilnenie zadku, a práve jedným z nich je jazda na kolieskových korčuliach.

Na uľahčenie plynulého pohybu z jedného miesta na druhé alebo len pohybu častí tela potrebujete silnejšiu chrbticu a silnejšie svaly v oblasti brucha. Ako teda získať silnejšie svaly bruška? Existuje mnoho cvičení, ktorým by ste sa mohli venovať, ale kolieskové korčule sú zábava a účinok v jednom, keďže zapájate celé telo.

Je to dobré cvičenie pre kardio?

Spomedzi všetkých vecí, ktoré potrebujete pre zdravý život, by v tejto skupine nikdy nemalo chýbať zdravé srdce. Ako vám to teda môže pomôcť korčuľovanie? Vidíte, inline korčuľovanie je energické a menej sa opakuje, na rozdiel od iných foriem tréningu. Pri jazde na kolieskových korčuliach sa spaľuje viac kalórií ako pri vodnom aerobiku, vzpieraní a chôdzi rýchlosťou 6 kmh. Na spálenie týchto kalórií však musíte pracovať. Jednoduché spúšťanie z kopca na korčuliach neprinesie výsledky.

Výhody jazdy na kolieskových korčuliach

Jazda na kolieskových korčuliach môže priniesť široké spektrum benefitov nielen pre vaše chudnutie, ale aj pre vaše celkové zdravie.

  • Pomáha rozvíjať vaše svaly a ich vytrvalosť a zameriava sa na viac svalov ako beh alebo bicyklovanie.
  • Pri jazde na kolieskových korčuliach sa zapájajú svaly dolnej časti chrbta, boky, zadok a svaly hornej časti nôh.
  • Tento druh cvičenia zlepšuje vašu rovnováhu a držanie tela a pomáha zbaviť sa únavy.
  • Inline korčuľovanie navyše výrazne znižuje riziko srdcových chorôb, ktoré sú hlavnou príčinou úmrtí na celom svete (1).
  • Okrem toho je to skvelý spôsob, ako znížiť stres, ktorý môže viesť k mnohým zdravotným problémom, ako je žalúdočná nevoľnosť, vysoký krvný tlak, bolesti hlavy, problémy so spánkom a ďalšie.
Article Tags:
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu