júl 30, 2015
3292 Views
Komentáre vypnuté na Praktická detská izba na dlhé roky

Praktická detská izba na dlhé roky

Written by

Zariaďovanie detskej izby býva veľmi radostnou udalosťou, avšak vie rodičom narobiť veľa problémov. Veď ako máte zariadiť izbu malému dieťaťu tak, aby sa v nej cítilo dobre a aby ste ju o pár rokov nemuseli komplet vymeniť? Je to náročné, ale dá sa to.

Steny

V prvom rade je dobré, vybrať si hneď na začiatok vhodné farby. Steny radšej nemaľujte príliš výraznými farbami. Dobre v detskej izbe pôsobia rôzne tapety. Ak chcete, aby vám aj tie vydržali pár rokov, nevoľte priamo detské motívy, ale iba nejaké veselé farebné či geometrické kombinácie, ktoré izbu rozveselia. Ak sa naopak častejšieho tapetovania nebojíte, tak zvoľte tapetu presne podľa veku dieťaťa. Rozprávkové postavičky či zvieratká určite potešia najmenších a neskôr ich jednoducho vymeníte za niečo, čo bude opäť IN.

Podlaha či koberec?

Ak máte malé dieťa, je vhodné dať do detskej izby pohodlný koberec, pretože dieťa bude veľa času tráviť na zemi. Ak však dáte hneď pod koberec peknú podlahu, po odrastení dieťaťa a zničení koberca, koberec jednoducho vyhodíte a podlaha bude stále ako nová.

Nábytok

Nábytok vyrobený špeciálne pre potreby bábätiek a malých detičiek je naozaj rozkošný. Ak však chcete čo – to ušetriť, kúpte iba potrebné kúsky takéhoto nábytku ako je detská postieľka a prebalovací pultík. Ostatný nábytok totiž môžete zvoliť tak, aby bol funkčný a využiteľný i keď vaše dieťatko podrastie. Stavte na neutrálne, ale zaujímavé poličky a samozrejme na kvalitnú vstavanú skriňu, v ktorej uložíte jednoducho všetko oblečenie i hračky vášho bábätka a neskôr, keď bude dieťa rásť, ľahko si sem uloží všetko svoje oblečenie, ale i rôzne pomôcky na šport a podobne. Dizajn dnešných vstavaných skríň môže byť naozaj zaujímavý, a tak sa výborne hodia do detských izieb, do ktorých tak prinesú priestor i štýl.

Article Categories:
Ako na domácnosť