júl 30, 2015
2281 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať last minute dovolenku?

Ako si vybrať last minute dovolenku?

Written by

Vybrať si last minute dovolenku nie je až také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Preto si zoberte lupu a preskúmajte všetky detaily – cestovky, rezortu, zmluvy, destinácie – aby ste boli spokojný. Idete predsa oddychovať a nie sa stresovať. Na čo si musíte dávať pozor, aby ste sa vrátili domov oddýchnutý?

Skúsenosti a kvalita

Trh s cestovnými kanceláriami je plný takých, o ktorých ste v živote nepočuli a plno takých, o ktorých ste ani nepočuli už zaniklo a nechalo svojich klientov za hranicami. Ako sa tomuto vyhnúť? Existuje jednoduchý spôsob – čím dlhšie cestovná kancelária pôsobí na trhu, tým je menšia pravdepodobnosť, že by sa dostala do insolvencie. Vyberajte cestovky s dobrým a etablovaným menom.

Porovnávajte ceny

Našli ste skvelý zájazd na Mallorcu v trojhviezde s polpenziou za 600 €? Skúste sa pozrieť aj v iných cestovkách, tam možno narazíte na all inclusive last minute v Kalábrii v štvorhviezde za 400 €. Na zájazd za super cenu v overenej cestovke môžete natrafiť kedykoľvek.

Neverte katalógom

Rezort, hotel, izby, more a aj okolie vyzerajú na fotkách v katalógu úplne super? Overte si to radšej na internete, nájdite si fotky turistov, ktorí tam boli, ktorí nepoužívali photoshop a rôzne filtre. Pri katalógoch platí – nedôveruj a preveruj.

Hľadajte recenzie

Na internete sú tisíce turistov, ktorí si píšu svoj blog či rôzne články. Nájdite toho, ktorý bol na dovolenke vo vašom rezorte. Dostanete necenzurovaný pohľad od človeka, ktorý to zažil na vlastnej koži a nemá dôvod klamať. Pretože on vám zájazd na to miesto nepredáva.

Čítajte všetko

Hlavne tie malé písmenká pod zmluvou. Tie môžu skrývať veľké zrady. Jasné, už sa vidíte na dovolenke, ale teraz nachvíľu zbystrite a prečítajte si to, čo podpisujete.

Skontrolujte si informácie

Je uvedené, že ku moru je to z hotela 50 m? Aby to „m“ nebola skrátka pre minúty. Zapnite si Google Maps a pozrite sa na snímkoch z družice, či je to naozaj tak a či nebudete musieť k moru zbytočne dlho šliapať.

Overiť si všetky tieto informácie vám nezaberie viac ako pár hodín času. A je lepšie obetovať pár hodín pred dovolenkou, ako obetovať celú dovolenku. Dajte si na tom záležať.

FOTO: Quanthem  / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to