dec 19, 2023
186 Views
Komentáre vypnuté na Pôrodnica Bory: 5 najväčších výhod

Pôrodnica Bory: 5 najväčších výhod

Written by

Záujem budúcich mamičiek o pôrod v Nemocnici Bory je enormný. Tomuto záujmu sa nikto nemôže čudovať, keďže ide o špičkovú nemocnicu s moderným vybavením a vysoko erudovaným personálom. Na pôrod v nemocnici sa registrujte čo najskôr, pretože termíny sa veľmi rýchlo zapĺňajú. Čo všetko môžete očakávať v pôrodnici Bory a ako sa líši od iných pôrodníc?

1. Príjemne zariadené jednolôžkové izby bez príplatku

V Nemocnici Bory je poskytnutý vysoký štandard ošetrenie od vkročenia do nemocnice až po vaše prepustenie domov. To, čo je inde za príplatok, majú poistenci všetkých zdravotných poisťovní v tejto nemocnici v rámci zdravotného poistenia zdarma. Pôrodnica Bory i iné lôžkové oddelenia nemocnice disponujú jednolôžkovými izbami, za ktoré nedoplácate ani cent. Izby sú zariadené moderne a útulne. Na izbe s vami môže za doplatok spať váš rodinný príslušník.

2. Nepriechodné pôrodné izby so sociálnym zariadením

Nielen ubytovanie po pôrode je nadštandardné. Veľmi priaznivo rodičky vnímajú fakt, že ich pôrod prebieha v nepriechodných pôrodných izbách s vlastným sociálnym zariadením. Počas pôrodu s vami môže byť v izbe aj partner. V prípade predčasného pôrodu nie je matka oddelená od bábätka. Sú ubytovaní spolu v špeciálnych izbách s inkubátorom. V ostatných prípadoch je matka s dieťaťom po približne 2 hodinách prevezená na oddelenie šestonedelia, kde ostáva 3 až 4 dni.

3. Osobná pôrodná asistentka a osobný pôrodník

Pôrodnú asistentku i lekára je možné si zazmluvniť. Po prijatí na pôrodnícke oddelenie je žene poskytnutá vopred vybraná alebo pridelená pôrodná asistentka. Pôrodná asistentka je s rodičkou po celý čas pôrodu. V prípade potreby je privolaný lekár. Budúce mamičky poznajú meno svojej asistentky. V pôrodnici Bory sa snažia o to, aby počas tehotenských poradní mala mamička rovnakého pôrodníka.

4. Bonding od prvých sekúnd života dieťatka

Veľký dôraz sa v pôrodnici Bory kladie na vytvorenie puta medzi matkou a bábätkom ihneď po pôrode. Novorodenec je po pôrode priložený na prsia matky a tiež všetky popôrodné vyšetrenia sa realizujú v blízkosti matky. Pobyt na oddelení šestonedelia je po celý čas rooming-in t.j. je dieťa v izbe s matkou. Týmto spôsobom sa bábätko rýchlo stabilizuje, podporí sa zdravý vývoj novorodenca a tiež laktácia mamičky.

5. Výber pôrodnej polohy a alternatívne možnosti tlmenia bolesti

Počas pôrodu si rodička môže vybrať polohu, v ktorej bude rodiť. Nemocnica je otvorená všetkým alternatívam s ohľadom na želanie a stav matky. Žena môže rodiť v polosede i v polohe na boku. Na tlmenie pôrodných bolestí sa využívajú všetky bežné spôsoby, avšak k dispozícii sú na výber i veľmi príjemné a netradičné možnosti tlmenia bolesti ako je hudba, náparka, masáž alebo aromaterapia. Pôrodnica Bory robí všetko pre to, aby bol pôrod pre matku i dieťa príjemným a nezabudnuteľným zážitkom.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Article Categories:
viem viac