aug 24, 2022
326 Views
Komentáre vypnuté na Polohovateľný rošt – komfort v posteli

Polohovateľný rošt – komfort v posteli

Written by

Vyberáte si práve rošt do postele? Zamyslite sa nad možnosťou kúpy polohovateľného modelu. Za takýto rošt si budete musieť priplatiť, no dosiahnete najvyšší možný pocit komfortu počas každého pobytu v posteli. Ak hľadáte rozumnú cenu, tak si kúpte mechanicky ovládaný rošt. V prípade, že vás vyššia investícia netrápi, zaobstarajte si rošt s elektrickým ovládaním.

Na čo mi polohovateľný rošt bude?

Pod každý matrac je nutné kúpiť rošt. Rošty do postele sa vyrábajú z pevných latiek, z pohyblivých lamiel alebo variabilných tanierikov. Skvelý pomer ceny a kvality poskytujú lamelové rošty. Tento typ roštu nájdete v pevnom i polohovateľnom variante. Iste sa zamýšľate nad tým, ako polohovateľný rošt využijete. Nemyslite si, že ide len o rošt, ktorý by si mali dopriať seniori. Keď sa vrátite po práci domov a uľahnete do postele, budete ďakovať za rošt, ktorý sa dá vyklopiť smerom hore v oblasti nôh. Nohy vyložené na takto vyklopený rošt sa rýchlejšie zregenerujú a prestanú bolieť. Poloha s vyloženými nohami pomáha zlepšiť trávenie a zmierňuje prejavy kŕčových žíl. Mnohí lekári odporúčajú vykladať si nohy ľuďom, ktorí trpia ochoreniami krvného obehu alebo im opúchajú nohy. Rošt vyklopený pri hlave znamená, že si v pohodlí postele prečítate knižku alebo môžete v posteli pracovať s notebookom. Niektoré rošty je možné vytvarovať do vlnky a mať súčasne opretý chrbát i vyložené nohy. Na polohovateľné rošty je nutné dokúpiť latexový alebo penový matrac.

Mechanický alebo elektricky ovládaný rošt?

Ak si kúpite lacnejší mechanicky nastaviteľný rošt do postele, budete musieť pri každej zmene polohy vstať a upraviť rošt do požadovanej polohy. Takéto ovládanie nie je vhodné pre starších ľudí alebo ľudí s pohybovými problémami. Zároveň majú mechanicky polohovateľné rošty menšiu variabilitu polohovania. Na druhej strane sú takéto rošty lacnejšie. Elektricky ovládaný polohovateľný rošt ovládate pripojeným ovládačom a drahšie modely sa dajú ovládať dokonca bezdrôtovo. Diaľkový ovládač uvedie do pohybu motor, ktorý sa postará o dokonalé polohovanie roštu. Je jasné, že takto ovládané polohovanie zvládne aj človek odkázaný na dlhodobé ležanie. Garantujeme vám, že si užijete polohovateľný rošt naplno a budete na vrchole blaha z absolútneho uvoľnenia i relaxu.

 

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to · Ako na zdravie a krásu