aug 23, 2022
571 Views
Komentáre vypnuté na Online verzus offline predaj automobilov. Čo je výhodnejšie a na čo si treba dávať pozor?

Online verzus offline predaj automobilov. Čo je výhodnejšie a na čo si treba dávať pozor?

Written by

Záujem o kúpu ojazdeného auta v posledných rokoch rýchlo rastie. Dôvodom rastúceho záujmu môžu byť aj dlhé čakacie doby pri nákupe nových modelov, takže teraz je ideálny čas na predaj auta. V súčasnosti je možné ojazdené auto predávať nielen v autobazároch, ale aj cez internet. Ktorý spôsob je pre vás výhodnejší, a na čo si dať pozor?

Každý online a offline predaj má výhody aj nevýhody. Nie je to inak ani pri nákupe automobilov. Predtým, ako sa rozhodnete tak či onak, určite si svoje priority. To je jediný spôsob, ako sa rozhodnúť pre správnu cestu.

Na internete rýchlosťou blesku

Online predaj áut je v súčasnej situácii čoraz populárnejší. Stačí vziať do ruky smartfón a za pár klikov sa dostanete k rôznym predajcom. V internetových bazároch nájdete širokú ponuku tovarov zo všetkých možných oblastí. Preto existuje aj množstvo potenciálnych kupujúcich áut, ktorých je možné týmto spôsobom osloviť. Napríklad na online bazáre Offero môžete nielen ľahko inzerovať svoje auto, ale taktiež ho dokážete jednoducho a ľahko predať.

Možnosti online predaja

Ak sa rozhodnete predať svoje auto online, máte veľa možností, kde ho ponúknuť kupujúcim. Auto môžete predať na internete sami, ale v tomto prípade musíte rátať s tým, že strávite veľa času upratovaním, fotografovaním, prípravou inzerátu a nakoniec papierovaním.

Napríklad na webovej stránke online bazáru Offero môžete inzerát vytvoriť jednoducho a rýchlo. Ďalšou možnosťou je sprostredkovať predaj prostredníctvom online autobazáru. Bazár od toho vezme províziu, ale nebudete mať tak veľa starostí s predajom a inzerciou auta.

Dajte si pozor na 14-dňovú lehotu na vrátenie tovaru

Ak predávate tovar online, vrátane auta, 14 dní po predaji musíte počítať s tým, že kupujúci ho môže vrátiť bez udania dôvodu. Samozrejme, je to zaujímavá výhoda pre zákazníka, ale z pohľadu predávajúceho sa táto výhoda dá ľahko zneužiť. Existuje riziko výmeny dielov a následného vrátenia automobilu nižšej kvality.

Offline v autobazaroch jednoducho a bez obáv

Ak sa s predajom auta tak neponáhľate, a nechcete sa s ním príliš zaoberať, zverte celý proces do rúk profesionálov. V autobazáre sa postarajú o samotný predaj, propagáciu a následnú dokumentáciu. Počítajte však s nižšími zárobkami, pretože o predajnej cene sa nerozhodujete sami. Navyše budete ešte aj platiť províziu za služby bazáru.

Peniaze okamžite na ruku

Vďaka offline predaji môžete získať peniaze priamo na ruku. Autobazár od vás auto kúpi, takže sa stane majiteľom vášho auta. Peniaze dostanete priamo na ruku a vy sa nemusíte o nič viac starať. Veľké auto bazáre vám však často ponúkajú zlomok sumy, za ktorú by ste mohli predať auto na online bazáre akým je aj Offero.

Article Categories:
Ako na to