aug 22, 2022
403 Views
Komentáre vypnuté na Ako zariadiť byt na prenájom?

Ako zariadiť byt na prenájom?

Written by

Máte byt, v ktorom nebývate ale nechcete ho predať? V tom prípade isto rozmýšľate nad prenájmom. Všeobecne sa odporúča prenajímať byt s aspoň základným vybavením. Nemusí byť luxusné ani značkové ale zas by nemalo byť ani príliš staré a opotrebované.

Trh s nehnuteľnosťami sa neobmedzuje len na ponuky typu „predaj bytov Bratislava“ ale aj na prenájom. Či sa už rozhodnete byt prenajímať osobne alebo na to využijete realitnú kanceláriu záleží od vás. Vás ako majiteľa sa týka hlavne zariadenie a vybavenie bytu.

Vybavenie bytu na prenájom

Ak chcete prenajímať zariadený byt mal by obsahovať nábytok v každej miestnosti a aj spotrebiče.

  • Obývacia izba – pohovka, konferenčný stolík, TV
  • Spálňa – posteľ, väčšia skriňa, komoda/toaletný stolík
  • Kuchyňa – stôl, stoličky, chladnička, mraznička, sporák (môžete pridať aj kávovar, mikrovlnku,…)
  • Kúpeľňa – okrem vane/sprchového kútu by tu mala byť aspoň jedna – dve skrinky na odkladanie kozmetiky, hygienických potrieb a pod.

Štýl zariadenia

V závislosti od toho komu chcete byt prenajať ho zariaďte. Študenti majú iné nároky než manažéri či rodiny s deťmi. Ľudia, ktorí hľadajú podnájom sú rôzni a hľadajú ho z rôznych dôvodov. Z toho hľadiska aj každý z nich preferuje niečo iné.

Pracujúci – ľudia, ktorí dochádzajú za prácou do iného mesta sú ubytovaní buď na ubytovniach alebo hľadajú prenájom s istou dávkou luxusu. Zväčša ide o podnikateľov, manažérov, …. Ak sa zameriate na nich mal by váš byt byť kompletne zariadení. Výhodou je aj lokalita domu. Tá by mala byť čo najbližšie centru, napríklad Danubius, ktorý sa nachádza v mestskej štvrti Ružinov.

Študenti – študenti hľadajú byty na prenájom v širšom centre mesta. Je to hlavne kvôli cene prenájmu, ktorá je v okrajových štvrtiach nižšia. Nemajú veľké nároky ale očakávajú byt s aspoň základným zariadením a spotrebičmi.

Cestovatelia – ľudia, ktorí radi spoznávajú svet a cestujú z jedného miesta na druhé hľadajú prenájom často len na pár dní. Ak sa zameriate na nich mali by ste byt zariadiť všetkým čo potrebujú na pár dní. Okrem základného zariadenie a spotrebičov uvítajú aj pračku.

Zahraniční hostia – či už ide o ľudí, ktorí k nám prišli tráviť dovolenku alebo sú ti pracovne vyhľadávajú byty na prenájom s moderným dizajnom blízko centra mesta.

Article Categories:
Ako na to