aug 22, 2022
299 Views
Komentáre vypnuté na Vaňa verzus sprchový kút

Vaňa verzus sprchový kút

Written by

Vaňa alebo sprchový kút? Táto dilema trápi mnoho ľudí, ktorí práve prerábajú kúpeľňu. Aj keď má sprchový kút mnoho výhod nenahradí relaxačný kúpeľ vo vani plnej peny. Ak stále neviete čomu dať prednosť nemusíte sa rozhodovať. Existuje kompromis.

Vaňa

Vaňa do kúpeľne jednoducho patrí. Ponoriť sa až po krk do teplej vody s vonnými a liečivými soľami alebo len s penou je snom mnohých z nás. Pravdou je, že pri kúpaní sa minie viac vody čo pocíti naša peňaženka. Taktiež vám vaňa zaberie dosť miesta v kúpeľni

Sprchový kút

V súčasnosti nájdete v kúpeľniach častejšie sprchové kúty než vane. Sprchovaním miniete menej vody a strávite v nej aj menej času než vo vani. Navyše, sprcha zaberie v miestnosti minimum miesta a vy tak získate dosť priestoru na poličky, skrinky, ďalšie umývadlo a ďalšie doplnky, ktoré zakúpite na HeavenShop.sk.

Urobte kompromis

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú väčšiu kúpeľňu môžete si do nej umiestniť vaňu aj sprchový kút. Väčšina kúpeľní má ale menšie rozmery. Ak už máte v kúpeľni vaňu nevymieňajte ju za sprchu. Sprchu môžete inštalovať jednoducho nad vaňu.

Sprchové kúty obsahujú vaničku a sprchový stĺp. Ak si zaobstaráte hlbšiu a väčšiu sprchovú vaňu nemusíte sa rozhodovať či dáte prednosť sprchovému kútu alebo vani. V súčasnosti nájdete na trhu aj vane, ktoré majú tvar písmena L alebo P, ktoré sú stvorené práve na kombináciu vane so sprchovým kútom.

Zabráňte špliechaniu vody

Rozmýšľate čím nahradiť sprchové dvere vo vani?  Môžete si zaobstarať zástenu, ktorú môžete postaviť na okraj vane. Výhodou je ak sa zástena otvára posúvaním po koľajničkách. Vyhnete sa tak stekaniu vody na podlahu.

Druhým riešením je sprchový záves. Stačí vám na to len koľajnica namontovaná na strope kúpeľni nad vaňou. Výhodou je ak je koľajnica dotiahnutá až na okraj vane. Len tak môžete záves na nej prichytený odtiahnuť až na okraj vane a dopriať si kedykoľvek relaxačný kúpeľ.

Article Categories:
Ako na domácnosť