aug 24, 2022
391 Views
Komentáre vypnuté na Aký typ chladiacej vitríny si vybrať do prevádzky?

Aký typ chladiacej vitríny si vybrať do prevádzky?

Written by

Každý sa pri zariaďovaní cukrárne či kaviarne určite stretol s tým, že sa rozhodoval akú vitrínu na zákusky si zaobstará. V tomto článku s porovnáme výhody a nevýhody voľne stojacich vitrín s ich pultovými verziami.

Vitrína na zákusky je skvelým pomocníkom, ktorý sa stará o to, aby boli vami pripravené zákusky vždy čerstvé a vydržali čo najdlhšie. Najčastejšie sa stretávame s vitrínami, ktoré majú možnosť chladenia, pretože okrem zachovania čerstvosti pomôžu aj udržať tvar pripraveného zákusku. Hlavne v letnom období to oceníte najviac, pretože vtedy dostávajú koláčiky naozaj zabrať. Vďaka zabudovaným termostatom si viete nastaviť teplotu, ktorá sa bude neustále udržiavať a vašou starosťou je už iba zabezpečiť, aby ste v nej mali čo vystavovať.

Najväčším rozdielom medzi voľne stojacimi a pultovými vitrínami je to,  že stojace vitríny disponujú kolieskami na spodnej časti. Vďaka tomu viete s vitrínou neustále manipulovať a vždy ju prispôsobiť danému priestoru. Nemusíte sa teda báť, že ak zmeníte priestor, tak vám tam už vitrína nezapadne. Pomocou koliesok ju kedykoľvek presuniete na konkrétne miesto, zaistíte pomocou bezpečnostnej brzdy a tu vaša práca končí.

Ich ďalšou výhodou je dizajn. Predpokladá sa, že budú otáčané z viacerých strán a práve preto je ich vzhľad navrhnutý tak, aby každá strana vyzerala ako hlavná výstavná stena. Vaši návštevníci si tak môžu prezerať zákusky z rôznych strán a uhlov pohľadu. Nájdeme však medzi nimi aj také, ktoré sa tvarom podobajú na pultové verzie, ale stále vám ponúkajú hlavnú výhodu, ktorou sú kolieska. Vyrábajú sa v rôznych farebných prevedeniach a verziách, preto si stačí len vybrať, aký typ sa vám najviac hodí.

Pultové vitríny sa využívajú najčastejšie v zabehnutých veľkých prevádzkach, kde ich majitelia vedia, že sa najbližší čas nebudú určite nikde sťahovať ani meniť priestor. Je to hlavne z toho dôvodu, že pultové vitríny nemajú možnosť takej jednoduchej manipulácie, akou disponujú voľne stojace. Ideálne je im určiť miesto, kde budú uložené na stálo. Manipulácia s nimi je pomerne ťažká a časovo náročná. Tým, že disponujú pevnými nohami ktoré sa priamo dotýkajú zeme, tak zabezpečujú väčšiu istotu a poistenie proti nechcenému posunutiu. Vďaka prispôsobenému dizajnu ich využijete hlavne pri umiestení v prednej časti, kde máte aj pokladňu.

Toto bol súhrn vlastností, ktoré vám ponúkajú obe verzie vitrín. Ako všade, tak aj tu platí, že konečné rozhodnutie záleží od vašich finančných možností a priestorových kapacít. V prípade, že vám to vyhovuje, tak môžete využiť aj kombináciu týchto dvoch variantov. Pre porovnanie konkrétnych produktov odporúčame pozrieť Pastry Market, ktorý ponúka okrem veľkého výberu vitrín aj iné doplnky, či zaradenia do cukrární, kaviarní a podobných prevádzok.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to