apr 30, 2018
1430 Views
Komentáre vypnuté na Ozvláštnite svoju záhradu a terasu s ratanovým nábytkom

Ozvláštnite svoju záhradu a terasu s ratanovým nábytkom

Written by

Každý má rád pocit výnimočnosti, jedinečnosti a originality. Či už sa to týka módy, alebo najnovších trendov v bývaní. Každý sa rád pochváli originálnym kúskom – ratanový nábytok taký rozhodne je. Svojou krásou, jednoduchosťou, ľahkosťou a eleganciou si vás podmaní okamžite. A preto zaručene neostanete iba pri jednom kúsku. Blíži sa leto, čas kedy väčšinu dňa budeme tráviť prevažne vonku, a preto si doprajme pocit luxusu aj na záhrade alebo terase, veď je to naša druhá obývačka.

Je nadčasový

Ratanový nábytok je ideálna voľba pre tých, čo sa radi chvália, pretože je skutočne výnimočný. Prinesie do vášho života kúsok  prírody, šarmu, elegancie a možno aj exotiky. Keď sa vám podarí ho skombinovať s kúskami, ktoré ho ešte viac vyzdvihnú, určite to máte vyhraté. Rôzne materiály a štýly dokážu spolu vytvoriť nádhernú symbiózu a ukážu vám, aké je dôležité staviť na originalitu. Možno máte v hlave predsudky, že práve tento materiál je ťažko udržiavateľný, no opak je pravda. Ratan stačí raz za čas pretrieť mierne navlhčenou mydlovou handričkou. Pre jeho vlastnosti (farba a povrch) si preto znečistenie tak ľahko ani nevšimnete. Vyrába sa z paliem rastúcich prevažne v Ázii, ktoré sú známe svojím ľahkým a dutým drevom, a špeciálna úprava teplým vzduchom v procese výroby zaručí trvácnosť a spoľahlivosť.  Nie všetko moderné je pekné. Žijeme v dobe, keď každý chce mať to, čo aj ten druhý. Alebo to chceme preto, lebo je to v akcii a jednoducho to musíme mať. A tak sa stáva, že náš domov je zaprataný množstvom vecí, ktoré sa nám časom znepáčia a budeme ich len obchádzať, čo nie je celkom šťastná voľba.  Obvykle tieto „nepotrebné“ veci končia práve na našich terasách, chalupách alebo záhradách, nemysliac pri tom na to, že všetko okolo nás, je vlastne naša vizitka.

Všestranné využitie ratanového nábytku

Ratanový nábytok sa odporúča prevažne do interiéru, pretože vlhkosť a dažďová voda by narušili jeho vzhľad a časom spôsobili jeho poškodenie. Ak však máte krytú terasu, nič neoživí príjemné posedenie s rodinou a priateľmi lepšie.  Okrem toho, že do toho vdýchne pocit luxusu a šarmu, poskytne vám aj skvelé pohodlie. Na výber máte z množstva produktov, od tých najmenších doplnkov, ako sú kvetináče, k tým väčším, ako sú napríklad úložné boxy, až po kompletné sedacie súpravy či zvlášť stoly alebo stoličky. Do popredia sa dostávajú trendy hojdacie kreslá so zaujímavými tvarmi a kombináciami, ktoré rozhodne zaručia nejedno otočenie sa okoloidúcich ľudí.  Zaujať vedia aj ratanové lavice, hojdačky, ležadlá, postele alebo hojdacie siete. Balkónové, rohové, sedacie aj jedálenské zostavy si môžete vybrať na mieru vašim potrebám, čo sa veľkosti priestoru týka, ale aj vášho životného štýlu.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu