aug 7, 2023
158 Views
Komentáre vypnuté na Nemocnica Bory – Ambulantná starostlivosť s profesionálnym prístupom

Nemocnica Bory – Ambulantná starostlivosť s profesionálnym prístupom

Written by

Nikto nepochybuje o tom, že v novej Nemocnici Bory všetky oddelenia pracujú na špičkovej úrovni. Len nedávno bola spustená ambulantná starostlivosť, čo potešilo pacientov z celého Slovenska. Aké sú podmienky vyšetrenia a ako je to s objednávaním na vyšetrenie si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Moderné priestory a široké zameranie ambulancií

Ambulantná starostlivosť bola v novej Nemocnici Bory spustená medzi prvými oddeleniami. Už od jari prijali a vyšetrili lekári z ambulancií stovky pacientov. Ambulancie Bory pokrývajú široké spektrum špecializovanej lekárskej starostlivosti. Ide celkovo o vyše 20 nemocničných ambulancií so zameraním od neurochirurgie cez ORL, kožnú ambulanciu až po onkologickú ambulanciu. Zameranie je vskutku široké, nemocnica plánuje ročne vykonať približne 350 tisíc ambulantných vyšetrení.  Dostať sa na ambulantné vyšetrenie do Nemocnice Bory nie je zložitý proces.

Vyšší stupeň vyšetrenia ako v bežnej poliklinike

Ambulancie Nemocnice Bory slúžia hlavne ako vstupná brána pre vyšetrenie pacientov, ktorí budú v nemocnici hospitalizovaní. Je tiež pracoviskom pre sledovanie stavu pacientov po zákrokoch. Ambulancie Bory neprijímajú na vyšetrenie ľudí s výmenným lístkom od všeobecného lekára. Na vyšetrenie potrebujete lístok od špecialistu, ktorý vás do ambulancií Bory posiela ako do vyšších špecializovaných pracovísk. Účelom takéhoto vyšetrenia je dodatočná diagnostika a určenie špecifickej liečby.

Možnosti registrácie na vyšetrenie v ambulanciách Bory

Základom pre vyšetrenie v ambulanciách Bory je výmenný lístok od špecializovaného lekára, napríklad od urológa alebo hematológa. S objednaním na termín vyšetrenia vám môže pomôcť priamo lekár špecialista. Druhou možnosťou je objednanie telefonicky na recepcii nemocnice. Všetky kontakty sú prístupné na stránkach Nemocnice Bory. Treťou možnosťou je objednanie priamo na recepcii nemocnice. Vo všetkých prípadoch dostanete termín s presným časom vyšetrenia. Za presný termín neplatíte poplatky navyše. Pred vyšetrením vám bude termín pripomenutý cez SMS alebo email. Potešujúca je informácia, že ambulancie Bory majú zmluvu so všetkými slovenskými zdravotnými poisťovňami.

 

 

 

Article Categories:
viem viac