júl 17, 2022
299 Views
Komentáre vypnuté na Nakupujeme doplnky pre štvorkolku

Nakupujeme doplnky pre štvorkolku

Written by

Štvorkolka sama o sebe je vozidlom, ktoré púta pozornosť na prvý pohľad i na prvé počutie. Zo štvorkolky dokážete spraviť ešte viac neprehliadnuteľné vozidlo, ak si k nej dokúpite doplnky a príslušenstvo. Niektoré z doplnkov sú naozaj len pre krásu, iné sú praktické a skupina príslušenstva pre úžitkové štvorkolky spraví z tohto vozidla výkonný traktor.

Príslušenstvo pre športovú štvorkolku

Športová štvorkolka slúži na zábavu, a preto si chcete na nej užiť nielen jazdu, ale aj pohľady okoloidúcich, ktorí vám tento stroj budú ticho závidieť.

Štíty a rámy

Priam terminátora dokážete zo štvorkolky spraviť pomocou predných a zadných štítov. Predné štíty úplne zmenia vzhľad štvorkolky a plnia samozrejme aj ochrannú funkciu. Veľmi praktické sú rôzne plexi štíty, ktoré chránia jazdca pred odlietavajúcimi nečistotami.

Praktické príslušenstvo

Niektoré doplnky nie sú síce na prvý pohľad vidieť, ale dokážu vám spríjemniť jazdu. Úplným základom sú držiaky na telefóny, ktoré sa dajú využiť aj pre trojkolky. Praktické sú kryty na riadidlá. Ak nepoužívate pri jazde rukavice, tak sa vám ruky v lete potia a v zime sú nepríjemné stuhnuté. Kryty na riadidlá sú príjemné na dotyk, ruky sa na nich nešmýkajú a navyše vyzerajú na riadidlách perfektne. Počas dlhšej jazdy oceníte gélové vložky do sedadla. V zime vám odporúčame dokúpiť vyhrievanú podložku. Medzi praktické príslušenstvo patria nájazdové rampy, pomocou ktorých štvorkolku dostanete do vyvýšených miest, garáže alebo na prívesný vozík.

Príslušenstvo pre úžitkovú štvorkolku

Pracovné čiže úžitkové štvorkolky sú kryté kabínou, ale niektoré nemajú prekryté bočné časti kabíny.

Ochrana a bezpečnosť

Ak na štvorkolke dvere nie sú, odporúčame vám kúpiť kompatibilné dvere. Úžitková štvorkolka je veľkú časť dňa zapriahnutá do práce, ale v noci ju schováte do garáže. Ak sa vám skoro ráno nechce z garáže vychádzať, na noc zakryte štvorkolku ochrannou plachtou.

Poľnohospodárske náradie

K úžitkovej štvorkolke je možné pripojiť veľa rôznych poľnohospodárskych pomôcok. Medzi najviac využívané patria kosačky či mulčovače. Na poli využijete vysokotlakový postrekovač. Proti škodcom sa vám bude lepšie bojovať a rýchlejšie ich zlikvidujete vďaka veľkému množstvu trysok a nádrži s objemom až 17 l. Na prevoz nákladu síce slúži prioritne nákladná štvorkolka, ale aj k úžitkovej je možné pripojiť vozíky a korby.

 

Article Categories:
Ako na to