júl 13, 2022
305 Views
Komentáre vypnuté na Ako ušetriť pri zakladaní s.r.o.

Ako ušetriť pri zakladaní s.r.o.

Written by

Pri zakladaní spoločnosti resp. v začiatkoch vášho podnikania budete potrebovať peniaze na rozbeh všetkých činností spoločnosti. Ešte pred založením si musíte pripraviť podnikateľský plán, ktorý bude rátať so všetkými nákladmi i reálnymi budúcimi ziskami. Iste budete hľadať cestičky, ako ušetriť na nákladoch a ako optimalizovať všetky výdavky. Viete, že aj pri samotnom zakladaní eseročky sa dá ušetriť?

Aké výdavky vás čakajú pri zakladaní eseročky

Založenie s.r.o. so sebou nesie množstvo výdavkom, ktoré je nutné zaplatiť pri vybavovaní živnosti a pri žiadosti o zapísanie do obchodného registra. Ak si najmete právnika alebo notára, tak vás založenie s.r.o. bude stáť ešte viac. Iste vás zaujímajú konkrétne sumy za jednotlivé položky počas zakladania spoločnosti. Najväčšou položkou je zaplatenie správneho poplatku za zapísanie do obchodného registra. Suma je guľatá a pre niekoho dosť vysoká, ide o 300 €. V závislosti od toho, v akých odvetviach chcete podnikať, si budete musieť vybrať živnosti. Každá zapísaná živnosť resp. predmet podnikania sa platí zvlášť. Jedna voľná živnosť stojí 5 €. Za remeselnú alebo viazanú živnosť zaplatíte 15 €. Všetky podpisy na dokumentoch (zakladateľské dokumenty) je nutné overiť u notára. Notár si vypýta za overenie okolo 20 €. Keď si v závere tieto výdavky zrátate, tak zistíte, že sa suma za založenie s.r.o. vyšplhala až na 400 €. Samozrejme, že najcennejší je váš čas, ktorý sa nedá ohodnotiť v peniazoch. Celý proces založenia vám môže trvať niekoľké dní a možno aj týždňov. Zbytočným výdavkom i strate času sa vyhnete vďaka firmám, ktoré za vás eseročku založia.

Ako sa časti výdavkov pri zakladaní eseročky vyhnúť

Založenie s.r.o. vás môže vyjsť takmer o polovicu menej. Táto úspora je možná vďaka firmám zakladajúcim s.r.o.. Iste si kladiete otázku, ako špecializované firmy dokážu eseročku založiť lacnejšie. Odpoveď je jednoduchá. Firmy majú k dispozícii elektronické podpisy. Elektronické podpisy umožňujú všetky formality vybaviť cez počítač. Poplatky za elektronické podania žiadostí či zapísanie živností sú polovičné. Máme pre vás ešte jeden tip. Ak potrebujete začať podnikať expresne rýchlo, kúpte si už založenú spoločnosť. Táto služba sa nazýva ready made s.r.o.. Nemusíte sa absolútne obávať. Už založené firmy sú ekonomicky i právne v stopercentnom poriadku. Vďaka ready made s.r.o. môžete začať podnikať do siedmych dní. Cena založenej eseročky sa pohybuje okolo 400 €.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to