máj 1, 2022
535 Views
Komentáre vypnuté na Moto okuliare – aké vlastnosti by mali mať?

Moto okuliare – aké vlastnosti by mali mať?

Written by

Okuliare pre motokrosových jazdcov sa dajú využiť aj pri jazde na štvorkolke alebo na inom otvorenom dopravnom prostriedku. Kvôli svojej odolnosti sú však najčastejšie pomôckou pre už spomínaných motokrosových nadšencov. Na prvý pohľad sa značne líšia od klasických slnečných okuliarov. V posledných rokoch sa výrobcovia snažia ohúriť nielen vlastnosťami moto okuliarov, ale tiež ich dizajnom. Okrem toho, že vyzerajú perfektne, spĺňajú špecifické vlastnosti zabezpečujúce ochranu zraku jazdca.

Všetky ochranné prvky sú pri rýchlej jazde dôležité

Skúsení pretekári a jazdci motokrosu dobre vedia, že zanedbanie čo i len jednej časti ochrannej výbavy ich môže stáť minimálne nepekné zranenie. Počas rýchlej jazdy je dôležitá nielen kombinéza, ale tiež moto helma, rukavice, moto topánky a chrániče exponovaných miest.

Prím hrajú retro okuliare

Ochrana je pri moto okuliaroch na prvom mieste, ale povedzme si na rovinu, ktorý jazdec by nechcel vyzerať v sedadle motorky šik. Z hľadiska dizajnu sú na prvom mieste moto okuliare vo vintage štýle. Móda rokov minulých sa vracia do všetkých oblastí života, tak prečo by mala absentovať v motoristickom športe. Samozrejme, že okrem retro štýlu môžete nájsť tieto okuliare v rôznych iných prevedeniach, niektoré sú nenápadné a iné priam futuristické. Pre bližšiu predstavu o vzhľade moto okuliarov vám odporúčame kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline.

Moto okuliare majú spevnené sklá, chránia dokonale

Sklá okuliarov určených pre motokrosových jazdcov sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré chránia pred všetkými nástrahami jazdy. Polykarbonátové sklo je odolné voči odletujúcim kamienkom, vetvičkám, piesku či hmyzu. Okolo skiel sa nachádza penová vrstva, ktorá dokonale chráni oči zo všetkých strán. Nemusíte sa obávať vlhnutia skiel, pretože moto okuliare disponujú ventilačnými otvormi v rámoch. Samozrejme, že všetky druhy moto okuliarov sú kompatibilné s motokrosovými prilbami.

Na akom princípe funguje čistenie skiel

Najväčším problémom motokrosových jazdcov je bahno, ktoré im prekáža vo výhľade. Moto okuliare sú na bahno pripravené dvomi spôsobmi. Buď ide o trhačky, alebo o čistiace okuliare. Systém trhačky: Pred jazdou si na sklá nalepíte ochranné fólie, ktoré jednu za druhou strhávate tzv. tear-off systém. Systém čistenia: Druhou možnosťou je roll-off systém. Ide o okuliare s ochrannou páskou zabudovanou v okrajoch rámu. Pásku podľa potreby prevíjate, čím sa sklá čistia.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to