júl 1, 2023
155 Views
Komentáre vypnuté na Ktorým chybám sa vyhnúť po založení firmy?

Ktorým chybám sa vyhnúť po založení firmy?

Written by

Beh na dlhú trať môže byť samotné založenie spoločnosti. Rôzne právne kľučky a zbytočná byrokracia odrádzajú od podnikania mnohých ľudí. Skutočné problémy však nastanú po založení firmy v prípade, že nie ste na rôzne eventuality pripravení. Aké chyby robia podnikatelia začiatočníci najčastejšie?

Nechajte si pri založení s.r.o. pomôcť

Otvorenie živnosti zvládne naozaj každý. Horšie je to, keď plánujete založenie s.r.o.. Samotná zakladateľská zmluva je plná právnych noriem. Keď sa chcete vyhnúť chybám a byť si istí, že vám neodmietnu zápis do obchodného registra, obráťte sa na špecializované firmy. Tieto firmy sú profesionálmi pre založenie s.r.o. alebo vám predajú už založenú ready made s.r.o.. Skutočne rozumní podnikatelia pomoc vyhľadajú a radšej sa sústredia na samotné podnikanie.

Najčastejšie chyby po založení podnikania

Realita verzus predstavy

Prvou veľkou chybou je chcieť ihneď všetko, a to hlavne veľké zisky. Aby ste dosiahli ihneď prvý rok vysoké zisky, musíte mať dobrý nápad a nájsť podnikanie, ktoré vyplní dieru na trhu. Veľmi dôležité je mať reálne očakávania, pretože neúspechy odradia od podnikania až tretinu podnikateľov ihneď v prvom roku.

Straty nie sú náhoda

Nehoda nie je náhoda, čo platí aj o stratách. K stratám dochádza predovšetkým vtedy, keď nemáte vopred pripravený podnikateľský plán. Plán by sa mal sústrediť na dva aspekty podnikania, a to na financie a marketing.

Bez reklamy to nepôjde

Vlastniť malý obchodík za rohom alebo nový e-shop je to isté. Ak o vás ľudia nebudú vedieť, nevyužijú vaše služby a nekúpia vaše produkty. Najúčinnejšia je reklama na internete. Investujte do služieb externej firmy a úspechy sa dostavia.

Nikto nie je vševed

Nechať si poradiť je niekedy viac, ako vedieť. Keď toho v prvom roku na seba naložíte príliš, rýchlo vyhoríte. Vytvoriť okolo seba tím odborníkov je cestou k úspešnému podnikaniu. Zároveň je dôležité dokázať vytvoriť bariéru medzi prácou a osobným životom. Po oddychu a chvíľach s rodinou vás napadnú nové myšlienky a získate energiu.

 

Article Categories:
viem viac