dec 19, 2019
2128 Views
Komentáre vypnuté na Kto je Jack London, autor desiatok známych kníh?

Kto je Jack London, autor desiatok známych kníh?

Written by

Knihy s hlbokou myšlienku má rád asi každý. Ak hľadáte kvalitné knihy, ktoré môžete napríklad na Vianoce darovať rodinným príslušníkom či blízkym, máme pre vás tip. Sú ním práve knihy od Jacka Londona.

Ako už napovedá samotné meno, Jack London je zahraničným spisovateľom. Narodený bol v San Franciscu, zomrel v Kalifornii. Mnohých možno prekvapí skutočnosť, že žil v období konca 19. storočia, čo na obsahu jeho kníh častokrát nie je citeľné. Počas života precestoval okolo sveta, čo taktiež pozitívne vplývalo na jeho tvorbu. V písaní kníh bol mimoriadne aktívny, napísal viac ako 50 diel. Tvorba bola väčšinou inšpirovaná jeho osobným životom a reálnymi skúsenosťami. Jack London zomrel pomerne mladý, vo veku 40 rokov. Postupne sa však dostávame k tomu, čo zaváži najviac – k obsahu kníh Jacka Londona. Vo svojich knihách totiž väčšinou zobrazuje život individualít, ktoré bojujú o svoju existenciu. Zobrazuje to, že život dáva skutočný zmysel až vtedy, keď človek ide za nejakými cieľmi, ktoré aktívne plní. Napriek tomu, že knihy majú väčšinou autobiografické črty, hlavnými postavami bývajú zvieratá, najčastejšie pes.

Skvelé čítanie pre každého

Jack London a jeho knihy zaujmú prakticky každého. Vhodné sú najmä pre dospelých a dospievajúcich, ktorí dokážu pochopiť ich skrytý hlboký zmysel. Sú to najmä vnútorné monológy hrdinov pri ceste za svojimi cieľmi, ktoré dokážu čitateľa skutočne motivovať a priniesť mu nový pohľad na mnohé životné problémy. Medzi najznámejšie diela patrí Tulák po hviezdach, Biely tesák, Volanie divočiny, či dielo Cesta. Ak vás jedna kniha zaujme, rozhodne neodoláte a prečítate si ďalšie. V portfóliu všetkých diel rozhodne aj vy nájdete príbehy, s ktorými sa stotožníte a vezmete si z nich mnohé ponaučenia.

Ak teda na poslednú chvíľu zháňate vianočné darčeky a chcete darovať niečo skutočne originálne, neváhajte a darujte knihy Jacka Londona.

Article Categories:
Ako na to