nov 18, 2020
1367 Views
Komentáre vypnuté na Kryje PZP aj batožinu v aute?

Kryje PZP aj batožinu v aute?

Written by

Dopravná nehoda je veľmi nepríjemná a stresujúca udalosť sama o sebe. K tomu všetkému sa môže počas nehody poškodiť alebo zničiť batožina, ktorú ste mali so sebou v aute. Vedeli ste o tom, že aj takúto nepríjemnosť môže kryť vaše povinné zmluvné poistenie?

Batožina chránená pri nehode aj živelnej udalosti

Niektoré poisťovne poskytujú krytie batožiny už zo základného balíka PZP. Poistná ochrana sa vzťahuje na prípady, kedy sa vaša batožina poškodí, zničí alebo stratí následkom dopravnej nehody. Poistné limity sa medzi jednotlivými poisťovňami rôzna, spravila sú však nastavené na 200 – 500 €. Krytie sa pritom nevzťahuje iba na dopravnú nehodu, ale aj na živelnú udalosť. Pozor si však dajte na to, že poistenie batožiny nekryje krádež a vandalizmus. Preto svoje osobné veci v aute nenechávajte bez dozoru. Ak ich tam predsa len musíte nechať odložené, uložte ich do uzamknutého kufra.

Najvýhodnejšie PZP za pár kliknutí

Pri výbere nového zákonného poistenia sa oplatí zvažovať či poistka kryje nielen batožinu, ale aj ostatné riziká. Na výber máte aj rôzne ďalšie doplnkové poistenia, ktoré sú dobrovoľné. To znamená, že si ich môžete nakombinovať tak, ako potrebujete. Poistiť si môžete čelné sklo, prípadne všetky sklá na aute, alebo sa chrániť pre prípad stretu so zverou či nabehnutia na výtlk. Za zmienku stoja aj rozšírené asistenčné služby, ktoré môžu zabezpečiť technickú a právnu pomoc.

Vaše povinné zmluvné poistenie sa môže vzťahovať aj škody, ku ktorým príde na vašom aute. Je už len na vás, aké krytie si v rámci vášho zmluvného poistenia vyberiete. V každom prípade si najvýhodnejšie PZP nájdete úplne jednoducho a za pár minút. Stačí využiť online porovnanie cien poistenia, vďaka ktorému si novú poistku uzatvoríte priamo z domu.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to