nov 20, 2020
781 Views
Komentáre vypnuté na Čo by ste mali vedieť pred lekciou kondičného boxovania

Čo by ste mali vedieť pred lekciou kondičného boxovania

Written by

Box už dávno nepatrí len do ringu a nie je len doménou mužov. Lekcie kondičného boxovania sa stávajú veľkým hitom medzi ženami, ktoré túžia po peknej figúre a potrebujú zo seba vybiť negatívnu energiu. Kondičnému boxovaniu sa môžete venovať dokonca aj doma. Stačí vám k tomu energia, chuť sa vypotiť, rukavice a boxovacie vrece.

Boxovaním k dokonalej figúre

Boxovaniu sa môžu venovať muži i ženy bez vekového rozdielu. Stačí, aby ste si zakúpili vhodné boxerské rukavice a objednali sa na lekciu s trénerom. Klasický box v ringu je riadne náročný a drsný šport. Podobné množstvo potu ako pri boxovaní v ringu vypotíte aj pri kondičnom boxovaní. Toto kardio cvičenie vám pomôže vyhodiť z hlavy všetky starosti, odbúrate pri ňom stres a prebytočné kalórie. Pri kondičnom boxovaní si zlepšíte celkovú koordináciu tela, spevníte si chrbtové svaly, svaly v rukách, nohách, zrýchlite metabolizmus a zvýši sa vám sebadôvera. Pod vedením trénera sa naučíte základy a zásady správnych úderov. Po čase si osvojíte všetky kroky a údery tak, že sa môžete boxovaniu venovať aj doma. Nájdite si niekde v kúte miesto pre boxovacie vrece, zapnite dynamickú hudbu a tréning môže začať. S výberom rukavíc na boxovanie a boxovacieho vreca vám radi poradia odborní predajcovia z e-shopu inSPORTline. Kliknite na ich internetové stránky a sami sa presvedčte o širokom výbere a skvelých cenách všetkých ponúkaných športových potrieb.

Čo potrebujete ku kondičnému boxovaniu

Okrem už spomínaných boxerských rukavíc budete k boxovaniu potrebovať bandáže. Bandáže sú ochranou kĺbov na rukách a dodajú im potrebné spevnenie. Výhodou prvých tréningov v športových centrách je to, že vám požičajú rukavice. Vďaka tomu zistíte, ktoré vám najviac vyhovujú. Oblečte si voľné športové oblečenie dobre pohlcujúce pot a hlavne také, ktoré je pohodlné pri robení výpadov, skokov a úderov. Na rýchle pohyby budete potrebovať aj ľahké topánky. Časom si môžete kúpiť špeciálne boxerské, ktoré dodávajú členkom zvýšenú oporu. Boxovanie je veľkou zábavou a zároveň neuveriteľným relaxom pre mozog. Pri tomto športe zabudnete na všetky starosti a budete sa sústrediť len silné rany.

 

 

Article Categories:
Ako na to