mar 30, 2023
158 Views
Komentáre vypnuté na Krosový bicykel na asfalt i do prírody

Krosový bicykel na asfalt i do prírody

Written by

Skúsenejší cyklisti majú pri výbere vhodného bicykla svojho favorita jasne určeného. Pre začiatočníkov môže byť kupovanie prvého bicykla tvrdý oriešok. Okrem správnej veľkosti stoja pred rozhodnutím, či kúpiť bicykel cestný, mestský, horský, trekingový, alebo krosový. Ak sa neviete rozhodnúť, odporúčame vám vsadiť na bicykel krosový, ktorý sa zaraďuje medzi multifunkčné bicykle.

Univerzálny a hybridný bicykel

Krosový bicykel poskytuje komfort a rýchlosť počas jazdy v horskom teréne i po ceste. Z tohto dôvodu sa považuje za univerzálny bicykel, ktorý využijú skúsenejší cyklisti, ale tiež nováčikovia v oblasti cyklistiky. Ide vlastne o akýsi medzistupeň či hybrid, ktorý v sebe spája vlastnosti cestného bicykla a bicykla horského. Samozrejme, že nezvládne taký terén ako horský bicykel a neumožní rýchlu jazdu ako cestný bicykel, ale pre bežného cyklistu je tou najlepšou voľbou.

Bicykel do rozmanitého terénu

Pre koho je krosový bicykel ako stvorený a kedy ho radšej nekupovať? Ak jazdíte prevažne po spevnených cestách a občas zablúdite na upravené horské cestičky, nad iným ako krosovým bicyklom neuvažujte. Ak si však chcete užiť pravý horský terén, skoky a poriadny adrenalín, dajte prednosť horskému bicyklu.

Pre pohodlnú jazdu i zážitok

Pre každého, kto uprednostňuje pohodovú jazdu a rád si užíva prírodnú panorámu, odporúčame kúpiť krosový, poprípade trekingový bicykel. Veľký výber daných bicyklov vo variante pre pánov i dámy ponúka internetový obchod inSPORTline.

Krosové bicykle vďaka odľahčenému rámu a pohodlnému posedu využijete aj počas jazdy v meste. Na jazdenie do práce či na nákupy dokonale nahradia mestské bicykle. Na krosovom bicykli môžete po práci zájsť na cyklotrasu za mesto alebo dokonca do blízkeho lesíka. Väčšina krosových bicyklov má odpruženú prednú vidlicu, čo znamená, že menšie nerovnosti cesty im nerobia problémy. Úplným zázrakom sú na asfalte, kde sa s nimi šliape jedna radosť.

Ako krosový bicykel vylepšiť

Keďže je krosový bicykel určený na jazdenie v rôznom teréne, snažia sa výrobcovia o čo najnižšiu váhu. Krosový bicykel nedisponuje skoro žiadnou výbavou. Samozrejme, že výbavu je možné dokúpiť. Do mesta sa vám bude hodiť nosič, v meste i v lese oceníte blatníky. Na dlhšie jazdy pobalíte všetky potrebné i nepotrené drobnosti do brašny na bicykel pod sedadlo, riadidlá alebo na rám bicykla.

 

 

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na to · viem viac