apr 26, 2023
140 Views
Komentáre vypnuté na Kreatívne hry a hračky pre dievčatá bez genderového zafarbenia

Kreatívne hry a hračky pre dievčatá bez genderového zafarbenia

Written by

O hračkách existujú isté genderovo zafarbené stereotypné predstavy – hračky pre chlapcov, hračky pre dievčatá. Je to ale skutočne tak, že by dievčatá nebavilo hrať sa s autami a chlapcov s bábikami alebo sú to len spoločnosťou vytvorené koncepty?

Tak či onak, dnes sa to už v povedomí ľudí mení a stáva sa stále bežnejším, že si ide banda dievčat zahrať napríklad taký na prvý pohľad čisto chlapčenský airsoft. V tomto článku vám prinesieme pár ďalších inšpirácií na kreatívne hry, ktoré nehrajú na mužsko-ženský svet.

·        Airsoft

Táto hra je založená na simulácii bojového pola s pomocou airsoftových zbraní a ochranných oblekov. Aj keď sa to môže zdať viac orientované na chlapcov, dievčatá si môžu tiež vychutnať túto adrenalinovú hru. Okrem toho pomáha airsoft rozvíjať fyzickú zdatnosť a zlepšovať koordináciu rúk a očí

·        Escape room hry

 Escape room hry sú zamerané na zlepšenie spolupráce a tímových schopností a sú skvelým spôsobom, ako spojiť zábavu a učenie do jednej aktivity

·        Kreatívne stavebnice

Kreatívne stavebnice môžu (nielen) dievčatám pomôcť rozvíjať ich tvorivé myslenie a schopnosti. Typický príklad je lego či duplo ktoré prináša množstvo zaujímavých variácií

·        Magnetické stavebnice

Tieto stavebnice obsahujú magnetické kocky, ktoré sa ľahko spoja a vytvoria rôzne tvary a konštrukcie. Sú vhodné pre deti šetkých vekových kategórií a pomáhajú rozvíjať kreativitu a priestorovú predstavivosť.

·        3D puzzle

Tieto puzzle sú viac ako len klasické puzzle. Vytvárajú úplne nový zážitok zo stavebnice, kde si môžete vytvoriť rôzne 3D modely. Sú zábavné a zároveň trénujú logické myslenie a presnosť.

·        Perličkové sady

Perličky sú skvelým spôsobom, ako si (nielen) dievčatá môžu vytvárať rôzne náramky, náušnice a prívesky. Sú vhodné pre deti všetkých vekových kategórií a pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku a trpezlivosť.

·        Keramické sady na maľovanie

Tieto sady umožňujú deťom vytvoriť si vlastné keramické predmety a maľovať ich podľa svojho vkusu. Sú to skvelé hračky pre všetky deti, ktoré majú radi ručné práce a kreatívne tvorenie.

·        Kreatívne knihy

Kreatívne knihy obsahujú rôzne návody a postupy na tvorbu rôznych predmetov. Deti si môžu vybrať z rôznych tém, ako napríklad maľovanie, tkanie, šitie a podobne.

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na to · viem viac