jún 22, 2017
1362 Views
Komentáre vypnuté na Komín a jeho poslanie: Poznajte jeho účel

Komín a jeho poslanie: Poznajte jeho účel

Written by

Možno práve riešite či táto diera v dome môže byť až tak podstatná. Verte, že áno. Komín už dávno nie je iba dutý priestor, ktorý slúži na odvod spalín. Dnes je komín prepracovaný systém, ktorý svojou funkčnosťou chráni, pomáha a hlavne slúži vašej domácnosti.

Aj tento trhový segment podlieha inováciám a modernizácii. Práve tá spôsobila globálny rozmach, čo sa výroby týka. Staré komíny už nevyhovovali výrobcom spaľovacích zariadení a predovšetkým nespĺňali stanovené normy. Výrobcovia a vývojári komínov do sveta komínov museli priniesť pridané hodnoty, ktoré komín zdokonaľujú a poskytujú zaručenú spoľahlivosť a efektivitu. Bezpečnosť, kvalita a dlhá životnosť. Nepochybne tri najzákladnejšie podmienky, ktoré komín musí spĺňať.

Bezpečnosť a kvalita

Tieto dve veličiny spolu jednoducho súvisia. Pri výbere ide o vzájomné prepojenie. Ako zákazník vždy budete vyberať vy, vy sa budete musieť rozhodnúť. Vždy je však na mieste človek, ktorý vám odborne poradí a vysvetlí, že ak dáte na kvalitu, bezpečnosť je zaručená. Bavíme sa tu o živelnom ohni a práve dobrý komín môže zabezpečiť to, že žiadne vyčíňanie tejto živelnej energie vám nespôsobí škody. S tým súvisí kvalitný materiál a samozrejme funkčnosť. Manipulácia či odvod spalín. Predsa nechcete, aby váš krb privádzal spaliny do vašej obývačky. Účinnosť je nastavená v závislosti od projektu celej výstavby. Ide teda o komplexné a zároveň individuálne podmienky.

Vytrvalosť, dlhá životnosť

Zrejme by bolo pomerne nemysliteľné v jadre vášho domu meniť celý komín. V tom prípade sa stala chyba na začiatku. Výrobcovia komínov už dnes myslia na všetko a aj takýto problém má svoje riešenie. Pokrok sa nezastaví a svet komínov si to uvedomuje. Aby nemuselo po 15 či 20 rokoch dôjsť ku kompletnej rekonštrukcii kvôli výmene nového jadra či kotlu, komíny sú dnes vyrábané tak povediac „nadčasovo.“ Aby ste sa nemuseli zaoberať otázkou či komín normy vtedy spĺňal, no dnes je potrebná rekonštrukcia (pekelná predstava), myslite do budúcna a myslite na jeho životnosť, aby ste o 10 či 15 rokov nemuseli vykradnúť banku.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu