júl 31, 2023
322 Views
Komentáre vypnuté na Je dôležité vyberať bicykel podľa pohlavia?

Je dôležité vyberať bicykel podľa pohlavia?

Written by

Väčšina ľudí je pomýlená z množstva reklám, a preto si myslia, že rozdelenie športových potrieb na pánske a dámske je len marketingový ťah. Je naozaj dôležité vybrať bicykel podľa pohlavia alebo stačí prihliadať na veľkosť rámu a typ bicykle? Rozlúsknuť túto otázku vám pomôžeme v nasledujúcich riadkoch.

Základné delenie bicyklov

Okrem pohlavia sa bicykle rozdeľujú na rôzne typy podľa terénu, do ktorého sú určené. Horský bicykel je dobre odpružený, jeho rám a konštrukcia sú prispôsobené jazde po nerovnom teréne. Mestský bicykel umožňuje pohodlnú jazdu po meste a má doplnky, ktoré v mestskom prostredí využijete. Ide napríklad o blatníky, chránič retiazky a úložné priestory. Univerzálne sú bicykle označované ako trekingové. Užijete si na nich jazdu po asfalte a občas môžete zísť z cesty aj do lesa. Cestné bicykle sú vhodné na jazdu po asfalte. Dokážete na nich jazdiť najrýchlejšie. Špeciálnym typom sú elektrické bicykle. Počas jazdy na ebiku môžete pri únave a v namáhavom teréne využiť pomoc motora.

Rozdiely pánske a dámske bicykle

Jednoznačne nemôžeme povedať, že by ženy nemohli jazdiť na pánskom bicykli. Existujú dámy, ktorým pánsky bicykel vyhovuje viac ako dámsky. Keď si nedokážete vybrať z ponuky dámskych bicyklov, vyskúšajte si jazdu na pánskom. Možno aj vám bude jazda na tomto bicykli vyhovovať. Avšak väčšina príslušníčok nežného pohlavia uprednostňuje dámske bicykle.

Sedlo

Najväčším rozdielom medzi pánskym a dámskym bicyklom je veľkosť sedla. Ženy majú širšiu panvu a lepšie sa im sedí na širšom sedle. Na pánskom bicykli pri dlhšej jazde začnú mať nepríjemné pocity kvôli otlačeniu. Nejde len o veľkosť sedla, ale tiež o jeho ergonomický tvar, ktorý je prispôsobený dámskej panve.

Veľkosť rámu

Menšie ženy si len ťažko dokážu vybrať z ponuky pánskych bicyklov kvôli veľkosti rámu. Výrobcovia prispôsobili dámske bicykle tomu, aby si vybrali aj nižšie ženy. Naopak vyššie si dokážu vybrať aj v pánskych verziách. Problém môže nastať v dizajne. Nežnejšie pohlavie si potrpí na iných farbách, v akých sa vyrábajú pánske bicykle.

Riadidlá

Postave žien sú prispôsobené aj riadidlá, ktoré sú na ich type bicykla užšie, takže sa im lepšie držia v ruke. Menšia je tiež dĺžka riadidiel a rozstup medzi riadidlami. Ako posledný rozdiel uvedieme stredovú hornú rámovú časť, ktoré je oveľa nižšie ako na pánskom bicykli. Dámam sa vďaka tomu na bicykel lepšie nasadá a tiež lepšie zosadá. Pestrá ponuka vás presvedčí, že aj z dámskych bicyklov si dokážete vybrať. Kliknite na stránky inSPORTline a dajte šancu kvalitným dámskym bicyklom.

 

 

Article Categories:
viem viac