júl 19, 2016
1374 Views
Komentáre vypnuté na Ideálne riešenia pre detskú izbu

Ideálne riešenia pre detskú izbu

Written by

Pamätáte si na svoju detskú izbu a všetky radosti aj starosti, ktoré ste v nej prežívali? Hoci sme mnohé momenty z detstva už pozabúdali, na svoju detskú izbu si spomenie každý z nás. Aspoň sčasti bola pre každé dieťa splneným snom o svojom vlastnom svete.

 

Po rokoch detstva a dospievania nadíde postupom času vek dospelosti, s ktorým sa do života nebadane, no o to intenzívnejšie, vkradne aj rodičovstvo. Na čerstvých rodičov čaká množstvo dôležitých a zodpovedných úloh, k tým najťažším patrí zvládnuť so svojim dieťaťom prechod detských, žiackych a študentských liet. Ideálne by bolo, ak by detská izba rástla spolu s vašim dieťaťom. To, bohužiaľ, nie je možné, no poradíme vám zopár univerzálnych zásad, aplikovateľných a použiteľných kedykoľvek.

 

Dieťa by malo mať svoj svet

Berte detskú izbu ako malý a ucelený svet vášho dieťaťa, kde pracuje, učí sa, hrá sa aj tvorí. Všetko na niekoľkých metroch štvorcových. Vhodným nábytkom toto miesto dokážete maximálne využiť a ešte nechať dieťaťu dostatočný priestor na povinnosti aj zábavu. Skrine do detskej izby voľte pokojne až po strop – do horných políc môžete uložiť sezónne veci. Písací stolík s kreslom by zase mali byť rozmerovo vhodné, aby sa dieťa pri práci nehrbilo. Ak je to len trochu možné, vyhnite sa ostrým rohom nábytku, najmä v izbe pre najmenších.

 

Vyberajte spolu

Pokiaľ ide o materiál, choďte čo najviac do prírodných variant. Najideálnejšie pre detskú izbu je drevo, ktoré je teplé a príjemné na dotyk. Vyhnite sa agresívnym odtieňom a farbám, ako aj televízoru, obrazovka počítača bohato stačí. Prejavte dobrú vôľu a konzultujte rozmiestnenie a výber nábytku či náteru s vašim dieťaťom, len z takejto spolupráce môže vzísť ideálna detská izba, ktorá sa bude páčiť rodičom aj deťom. Čas a najmä spoločné riešenie problému môžu vzťah rodič – dieťa jedine posilniť. A to už je naozaj príjemná devíza vzájomnej kooperácie.

Article Categories:
Ako na domácnosť