mar 12, 2019
2466 Views
Komentáre vypnuté na Fotenie pokladov alebo ako fotiť deti a bábätká

Fotenie pokladov alebo ako fotiť deti a bábätká

Written by

 

Narodenie potomka je nádhernou udalosťou v živote. Je prirodzené, že každý rodič pocíti túžbu uchovať si krásne spomienky na obdobie z prvých dní života i celého detstva svojho dieťaťa. Prinášame vám preto niekoľko tipov, ako získať krásne fotky vášho pokladu do rodinného albumu.

S uzlíčkom šťastia do ateliéru

Ak si prajete kvalitné originálne a profesionálne fotografie vášho bábätka, potom si určite naplánujte návštevu ateliéru. Vyberajte ateliéry s ponukou fotenia bábätiek a detí. V ich ukážkovej fotogalérii potom pátrajte po fotografiách, ktoré sa vám páčia a štýlovo zodpovedajú tomu, čo si predstavujete.

Fotenie novorodencov

Fotografie z prvých dní života vášho dieťaťa vás budú tešiť a dojímať navždy. Dôležité je však vhodné načasovanie, ideálna doba pre fotenie novorodenca je totiž okolo 10. dňa od chvíle, kedy vykukol na svet. V tomto období je totiž bábätko pokojné. Ak je napapané a prebalené, spokojne prespí väčšinu dňa. Vďaka tomu sa s ním dá pri fotografovaní dobre manipulovať a ľahko vzniknú nádherné fotografie spiaceho bábätka v košíku. Po 14 dňoch od narodenia je už oveľa komplikovanejšie udržať dieťatko v pokoji. Dobré načasovanie je teda kľúčom ku krásnym fotografiám. Doba, kedy je možné ich spraviť, je totiž veľmi krátka.

Fotenie batoliat a starších detí

Tu to už bude náročnejšie, pretože deti často bývajú veľmi živé. Profesionálny fotograf, ktorý má s deťmi skúsenosti však dokáže z fotenia urobiť zábavu. Tu odporúčame pred plánovaným fotením fotografovi zavolať a prebrať s ním, aké fotky si prajete. U starších detí je už možné viac zachytiť ich osobnosť a koníčky. Zoberte k fotografovi futbalovú loptu vášho chlapčeka alebo obľúbenú bábiku vášho dievčatka a vytvorte im krásnu spomienku na detstvo.

Krásne momentky z detstva

Profesionálne fotografie sa budú krásne vynímať v rodinnom albume, ale najväčšiu hodnotu pre vás pravdepodobne budú mať momentky, ktoré zachytíte vy sami.

Usmej sa

Krásne fotografie bábätka spravíte ľahko, keď ho po prebaľovaní jemne pošteklíte alebo rozosmejete a podarí sa vám zachytiť moment, kedy sa malá tvárička rozžiari úsmevom.

Foťte okamihy, keď sú šťastní a významné udalosti v ich živote

Majte vždy pripravený mobil, aby bolo možné zachytiť všetky dôležité okamihy v živote vášho potomka. Najkrajšie fotky vznikajú, keď dieťa nevie, že ho fotíte.

Article Categories:
Ako na to