aug 8, 2021
1814 Views
Komentáre vypnuté na Dilema vyriešená. Na prácu štvorkolka a na dlhé výlety trojkolka

Dilema vyriešená. Na prácu štvorkolka a na dlhé výlety trojkolka

Written by

Každý erudovaný motorista vie, že kúpa štvorkolky alebo trojkolky nie je len vyhadzovaním peňazí. Štvorkolky sú všestranným pomocníkom na záhrade a na poli. Trojkolky sú perfektnou náhradou za motorku. Obe vozidlá patria medzi silné stroje, ktoré potešia oko, pomôžu, odvezú alebo zavezú.

Pracovná štvorkolka

Kúpili ste si dom s veľkou záhradou alebo bývate na dedine a vlastníte pole? V oboch prípadoch nebudete ľutovať investíciu do úžitkovej štvorkolky. Tento typ štvorkoliek sa delí na pracovné (ATV) a nákladné (UTV). V podstate ide stroje, ktoré plne nahradia menší traktor. S ATV štvorkolkou budú všetky práce v záhrade hračkou a s UTV preveziete náklad za každého počasia. Pracovné štvorkolky majú pohon na všetkých štyroch kolesách a sú to pracanti, ktorí nemajú problém s kosením, oraním alebo postrekom. Stačí, aby ste si k ATV dokúpili prídavné zariadenia, jednoducho ich pripevnili k štvorkolke a stroj za vás vyrieši všetky práce na chalupe, v záhrade a na poli. Tieto štvorkolky sa často využívajú pri prácach v parkoch, kde dokážu rýchlo pokosiť trávu alebo pozametať chodníky. Nákladné štvorkolky disponujú korbou, vo väčšine prípadoch s možnosťou zasunutia. Sú určené na prevážanie nákladu, ale dokážu tiež utiahnuť ťažké bremená. Spomenúť musíte aj športovú štvorkolku, ktorá síce veľmi nepomôže, ale o to viac zabaví. Hľadáte štvorkolku len na voľnočasovú jazdu v lese? Športová je tá pravá pre vás.

Cestná trojkolka

Trojkolky sú vyrábané za úplne iným účelom ako štvorkolky. Nemusíte sa však báť, že by vám stáli doma v garáži. Stačí raz sadnúť do ich ergonomickej, pohodlnej sedačky a už nebudete chcieť jazdiť v žiadnom inom stroji. Trojkolka je vozidlom, ktorý mnohí porovnávajú k niečomu medzi motorkou a automobilom. Znamená to, že môžete na trojkolke jazdiť dlhé trasy, pokojne aj na dovolenku. Predĺžené verzie sú určené pred jazdca a spolujazdca. Zároveň majú vo svojom tele ukrytý veľký objem batožinového priestoru. Spomedzi trojkoliek je najobľúbenejší model Can-Am Spyder F3, ktorý má okrem všetkých spomínaných vlastností ešte jedno veľké plus. Jeho dizajn je nadčasový až futuristický, a preto poteší oko každého obdivovateľa motoriek. Pre lepšiu predstavu vám odporúčame kliknúť na stránky brp-world.com, kde nájdete ponuku štvorkoliek, trojkoliek a dokonca vodný skúter na predaj. Varujeme vás však, že pri pohľade na špičkové stroje zaručene neodíde na prázdno.

 

 

 

 

Article Categories:
Ako na to