jan 20, 2022
407 Views
Komentáre vypnuté na Chudnúť a formovať postavu môžete aj za pár eur

Chudnúť a formovať postavu môžete aj za pár eur

Written by

Začiatok roka sa pre mnohých ľudí začína predsavzatiami typu schudnem, budem sa lepšie stravovať alebo začnem cvičiť. Tretie predsavzatie sa automaticky spája s klikaním na internete a hľadaním vhodných pomôcok na cvičenie. Na začiatku roka idú najviac na odbyt také pomôcky, ktoré umožnia spáliť veľa kalórií za krátky čas. Zväčša ide o drahé kardio stroje, ale my vám poradíme pomôcky, ktoré stoja zopár eur a sú perfektnými nástrojmi na chudnutie.

Aké pomôcky na cvičenie kúpiť do malého bytu

Možno aj máte financie na špičkový bežecký pás alebo cyklotrenažér, ale chýba vám priestor, kde by ste tieto stroje mohli umiestniť. Na druhej strane stoja ľudia, ktorí peniaze nemajú a nevedia, ktoré pomôcky na cvičenie za pár eur by im pomohli chudnúť a formovať. Odporúčame vám kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline a zoradiť si pomôcky na cvičenie podľa ceny. Výsledkom budú stovky nástrojov, z ktorých si laik ťažko dokáže vybrať. Čo by vám teda doma v obývačke nemalo chýbať?

Sada činiek alebo nakladacie činky

My osobne sme začali so sadou činiek a neskôr sme si dokúpili nakladacie činky. Nakladacie činky majú výhodu v tom, že si dokážete ich váhu regulovať podľa jednotlivých cvikov. Kotúče je možné postupne dokupovať. Hlavné je, že cvičenie s činkami vás vďaka variabilite cvikov nikdy neprestane baviť.

Guma na cvičenie

Guma na cvičenie, expandery, odporové gumy, všetky tieto pomôcky sú maximálne skladné a dokážu nahradiť silový tréning vo fitness centre. A ich cena je naozaj zanedbateľná. Posilňovať s gumami sa dá celé telo a vďaka rôznemu odporu budete postupne napredovať.

Balančná podložka a fit lopta

Nielen pre ľudí s bolesťami chrbta sú určené fit lopty či balančné  podložky. Viete, že vďaka balančnej podložke dokážete spevniť stred tela a každý cvik urobiť dvojnásobne ťažší? Fit lopta sa dá použiť na milión spôsobov a cvičenie s ňou je veľmi zábavné.

A čo kardio tréning? Ani ten nemusí byť drahý

Kardio tréning v domácom prostredí je možné robiť dvomi spôsobmi. Buď vsadíte na rôzne populárne cvičenia ako Tabata, HIIT alebo cvičenie s tanečnými prvkami. Na tieto tréningy nepotrebujete pomôcky. Napriek tomu vám odporúčame si kúpiť ešte jeden malý a veľmi efektívny nástroj. Ide o obyčajné švihadlo. Za pár minút skákania cez švihadlo spálite toľko ako za pol hodinu behania. A ak vás prestane skákanie v obývačke baviť, môžete si švihadlo vložiť do vrecka a pokračovať s tréningom v lese. Typy skokov na švihadle nájdete v rôznych videách na internete. Vďaka nim nebude skákanie nudné či monotónne. Viete, že priemerná žena pri skákaní na švihadle za jednu hodinu spáli vyše 600 kalórií? Pri skákaní si navyše vyformujete postavu, zlepšíte kondíciu, zvýšite výdrž a neskutočne sa odreagujete. Takže smelo do skákania!

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu