jan 20, 2022
345 Views
Komentáre vypnuté na Ako na tmu v obývačke? Takto rozsvietite aj najtmavší kút

Ako na tmu v obývačke? Takto rozsvietite aj najtmavší kút

Written by

Pri plánovaní osvetlenia veľa ľudí zabudne na detaily. Následne hromžia, že miestnosť nie je osvetlená tak ako si predstavovali. Tento problém nastáva predovšetkým pri osvetlení veľkých priestorov ako sú schodiská, kuchyne prepojené s obývačkou alebo priestranná obývacia izba. Povedzme si niečo bližšie o poslednej spomínanej miestnosti a možnostiach jej osvetlenia. Ako na tmu v obývačke?

Svietenie vo veľkej miestnosti vás nemusí zruinovať

Niektorí ľudia pri svietení tak šetria, že priam narážajú do nábytku alebo si radšej odpustia čítanie knihy vo večerných hodinách. Pravda je, že osvetlenie veľkej obývacej izbe môže, ale tiež nemusí byť nákladné. Stačí vychádzať z jednoduchej rovnice, ktorá vraví, že úsporné žiarovky sa rovnajú úspornému svieteniu. Preto by ste obývačku mali kompletne osvetliť pomocou LED technológií. Ledkové svietidlá, LED žiarovky a pásy dokonale osvetlia aj ten najtemnejší kút bez toho, aby ste zruinovali rodinný rozpočet. Iste vás zaujímajú čísla. LED svietenie môže v niektorých prípadoch ušetriť až 80 % výdavkov na elektrickú energiu. Spomenúť musíme tiež to, že kupovať žiarovky nebudete takmer celý život, lebo tie kvalitnejšie LED dokážu svietiť 50 tisíc hodín. Samozrejme, že na začiatku je nutné investovať do svietidiel a žiaroviek s touto technológiou.

Nezabudnite na žiadny kút a ani policu

LED pásy nielen do tmavých kútov

Viete, čo je na LED technológiách také skvelé? Že okrem klasického svietenia ponúkajú možnosť osvetlenie pomocou LED pásov. LED pásy sa dajú nalepiť či inštalovať prakticky kdekoľvek, a preto s ich pomocou osvetlíte najtemnejší kút, do ktorého by ste lampu dostali len veľmi ťažko.

Centrále osvetlenie

Ale poďme pekne po priadku. V obývacej izbe nikdy nesmie chýbať jedno centrálne svietidlo. Ak nemáte vysoké stropy, tak môže ísť pokojne o moderne vyzerajúce stropné svietidlá. Tie doplníte bodovým osvetlením nad pohovkou a máte o svetelné efekty postarané. Dbajte na to, aby sa všetky svetlá dali stmievať alebo diaľkovo ovládať. Vysoké stropy si žiadajú riešenia vo forme lustrov a závesných svietidiel. Oba typy osvetlenia vyberajte tak, aby boli zároveň dekoráciou.

Lampičky a podhľadové osvetlenie

Zabudnúť nesmiete na detaily a tmavé miesta, ktoré osvetlíte pomocou produktov z e-shopu ledprodukt.sk. Kompletné obrysy stien zvýrazníte a osvetlíte vďaka LED pásom. Môžu svietiť na bielo, žlto alebo farebne. LED pásy dokážete nalepiť aj do políc. Ak máte v obývačke knihovňu, vyskúšajte tento tip. V prípade, že vám to priestor dovolí, postavte do rohu miestnosti dekoratívnu stojacu lampu. Veľa ľudí miluje detaily ako osvetlenie mini baru pomocou malej stolnej lampy alebo podhľadové osvetlenie inštalované na stene tesne pod sadrokartónovým zakončením stropu.

 

 

Article Categories:
Ako na to