sep 22, 2016
4333 Views
Komentáre vypnuté na Blahodarné účinky víriviek

Blahodarné účinky víriviek

Written by

Vírivé vane ponúkajú príjemný spôsob relaxácie a tiež blahodarne pôsobia na ľudský organizmus. Aj preto si čoraz viac ľudí túži zakúpiť vlastné vírivky, ktoré budú môcť využívať bez obmedzení.

V čom všetkom sú vírivky prospešné pre naše psychické a fyzické zdravie?

Vírivka verzus bazén

Práve vďaka mnohým priaznivým účinkom víriviek na ľudské telo sa vírivé vane pomaly, no isto stali pre veľa ľudí zaujímavejšími ako napríklad vonkajšie bazény v záhrade.  Kým bazén slúži viac menej „iba“ na plávanie, vírivka má množstvo iných, zdraviu prospešných výhod. 

Účinky vírivky na psychiku

Pobytom vo vírivke sa dokonale uvoľníme, taktiež tu pôsobí teplo a vztlak, čo prináša mnohé pozitívne účinky. Tým vírivá vaňa ozdravne pôsobí aj na psychiku. Odpočiniete si, zbavíte sa stresu a nadobudnete stratenú rovnováhu a duševnú pohodu. Nejeden užívateľ víriviek si pochvaľuje zmiznutie, respektíve zmiernenie migrény i ďalších bolestí. Vírivky pomáhajú aj v boji proti nespavosti. Poobedný či večerný pobyt vo vírivke, podobne ako teplo zo sauny, Vás príjemne unaví a problémy so zaspávaním sú razom preč.

Vírivka a jej vplyv na fyzické zdravie

Vírivé vane pôsobia aj na naše fyzické ťažkosti. Dokážu Vás zbaviť stuhnutia svalov, dobrou hydromasážou dochádza tiež k prekrveniu pokožky. Pomáha aj bojovať proti celulitíde, prináša úľavu kĺbom i zvyšku pohybového aparátu. Pozitívny vplyv má aj na posilnenie kardiovaskulárneho systému.

Z ďalších blahodárnych účinkov je dobré spomenúť aj rozširovanie pórov vedúcich k lepšej kvalite pleti, odstraňovanie odumretej pokožky, urýchľovanie vylučovania cudzorodých látok z organizmu, t.j. lepšia a účinnejšia detoxikácia a iné.

Rehabilitačné účely víriviek

O pozitívnych účinkoch vírivých vaní svedčí aj to, že sa využívajú na rehabilitáciu pacientov, ktorí sú po operácii či v prípadoch, ak je potrebné podporiť urýchlenie ich uzdravenia pri menších vnútorných zraneniach.

Vírivky pomáhajú i ľuďom trpiacim bolesťami krčnej chrbtice alebo tým, ktorí majú stuhnutý chrbát. Účinky pociťujú tiež pacienti s artrózou.

Je toho skutočne dosť, v čom sú vírivky pre naše zdravie prospešné. Preto rozhodne stojí za to ich vyskúšať a pobyt v nich si maximálne vychutnať.

 

 

Article Categories:
Ako na zdravie a krásu