feb 16, 2015
7356 Views
Komentáre vypnuté na Ako si zariadiť spálňu podľa feng šuej

Ako si zariadiť spálňu podľa feng šuej

Written by

Zmyslom čínskeho umenia feng šuej je vytvoriť dokonalý a harmonický priestor pre život človeka. Priestor s pozitívnym energetickým prúdením, v ktorom bude človek existovať v harmónii. Ak sa chcete cítiť vo svojom byte dobre a veríte v pôsobenie rôznych síl a energií na človeka, mali by ste sa umením feng šuej riadiť napríklad aj pri zariaďovaní svojej spálne.

Posteľ a feng šuej

Uvedomili ste si už niekedy, že v spálni strávite takmer tretinu svojho života? Navyše, počas spánku čerpáte silu na svoje aktivity a poskytujete svojmu telu regeneráciu. A to je naozaj dobrý dôvod na to, aby ste sa v nej cítili priam dokonale. Centrom spálne je Vaša posteľ. Čelo postele by malo byť podľa feng šuej opreté o stenu, ktorá je najďalej od dverí. Zároveň by ste z postele mali mať na dvere skvelý výhľad. Avšak vyvarujte sa polohe postele, pri ktorej budú Vaše nohy smerovať priamo von z dverí. Takto totiž vynášajú z domu mŕtvych. Platí tiež, že priestor pod i nad posteľou by mal byť voľný kvôli prúdeniu energie. Posteľ by teda mala stáť na nôžkach a nemal by byť nad ňou zavesený žiadny obraz, police, ani luster.salt in bowl with grove, soap ,towel in spa setting

Farby v súlade s feng šuej

Feng šuej kladie dôraz i na vhodnú voľbu farieb. Ak sa chcete pokojne vyspať, voľte zemité farby ako hnedá, béžová, či oranžová. Nič nepokazí ani svetlomodrá, ktorá je farbou pokoja. Vášeň do spálne zas prinesie červená. Avšak iba v podobe doplnkov a dekorácií. Priveľa červenej totiž môže spôsobiť agresivitu.

Nábytok a doplnky v spálni

Základné pravidlo nábytku a doplnkov podľa feng šuej je to, že by mali tvoriť pár. To znamená, že po stranách postele si umiestnite rovnaké nočné stolíky a na ne položte rovnaké nočné lampy. Taktiež si môžete zvoliť rovnaké komody na bielizeň, či iný menší nábytok. Do spálne patria i kvety, no netreba to s nimi preháňať. Vyhnúť by ste sa tu mali i zrkadlám. Tie podľa feng šuej odoberajú energiu a spôsobujú nepokoj.

V spálni, a to nielen podľa feng šuej, nemá čo robiť elektronika. V žiadnom prípade si tu teda nedávajte počítač, rádio, televízor, či inú elektroniku. Mnohí ľudia robia veľkú chybu, pretože na nočný stolík tesne k hlave si položia mobilný telefón. Ten narúša spánok a môže dokonca spôsobiť zdravotné problémy.

FOTO: www.doglikehorse.com + naluwan / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na domácnosť