dec 13, 2021
509 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať snežný skúter na zábavu i na prácu

Ako si vybrať snežný skúter na zábavu i na prácu

Written by

Pre ľudí žijúcich v horských oblastiach sú snežné skútre veľmi cenné a nápomocné dopravné prostriedky. Niektorí ľudia sa rozhodnú pre kúpu snežného skútra len kvôli túžbe po adrenalíne a zábave. V zahraničí obľúbený a na zasnežených kopcoch rozšírený snežný skúter je u nás skôr raritou, a preto vám iste padne vhod dozvedieť sa zopár tipov pred jeho kúpou.

Nielen váš rozpočet je rozhodujúci

Uvažujete nad kúpou snežného skútra? Nemyslite len na finančnú stránku. V prvom rade sa informujte, akú podporu predajca skútrov ponúka. V budúcnosti bude váš stroj potrebovať údržbu alebo sa v ňom pokazí niektorá súčiastka. Je to podobné, ako keď ste vlastník štvorkolky. Servise vykonávajúce bežné prehliadky pre tieto stroje sa nachádzajú len vo väčších mestách. Môže sa stať, že z dôvodu poruchy budú skúter alebo štvorkolka odstavení niekoľko mesiacov v garáži. Ak ste jazdec začiatočník, nemusíte ihneď siahnuť po výkonnom stroji s turbom alebo so silným motorom. Nezabudnite ani na ďalšie výdavky, budete potrebovať špeciálne oblečenie, helmu či prívesný vozík na prevoz skútra do hôr.

Pozor na to, kde budete jazdiť

Ak by ste sa mali pri kúpe zamerať len na značku, tak vám odporúčame snežné skútre Lynx. Nemali by ste však prihliadať len na značku. Skúter si vyberte podľa motora a podľa toho, kde budete jazdiť. Dvojtaktný motor je určený pre jazdcov, ktorí túžia po svižnej jazde. Štvortaktný motor vám zabezpečí výkon pri stúpaní a je menej náchylný k poruchám. Snežné skútre sa líšia aj konštrukciou podvozku. Niektoré sú skonštruované tak, že zvládnu len upravené zjazdovky (trailové). V lese by ste s týmto ťažším strojom mohli zapadnúť do záveja. Mimo trás sa dá jazdiť so snežnými skútrami, ktoré sú ľahšie a majú širší rozchod lyží. Ak túžite po hybridnom stroji, ktorý sa nebojí upravených trás a môžete s ním občas zájsť do lesa, kúpte si snežný skúter označený ako crossover. Crossover skútre majú pásy o niečo dlhšie ako trailové modely a sú odpružené tak, aby zvládli jazdu mimo upraveného terénu. Takejto jazde je prispôsobená aj poloha jazdca. V prípade, že vlastníte vysokohorskú chatu a potrebujete sa vyšplhať do kopca, zaobstarajte si climb hill skúter. Medzi jeho výhody patrí širšie rozloženie lyží v prednej časti skútra a v strednej časti rozchod pásov, ktorý zvyšuje trakciu pri jazde. Konštrukcia pásov climb hill modelov dodáva jazdcovi stabilitu pri stúpaní i v zákrutách. Od tohto stroja však nemôžete očakávať ľahkosť pri výskokoch alebo iných trikoch.

 

 

Article Categories:
Ako na to