jún 16, 2022
304 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať kryt na mobil, ktorý splní všetky vaše očakávania?

Ako si vybrať kryt na mobil, ktorý splní všetky vaše očakávania?

Written by

Hľadáte nový kryt na telefón, ktorý niečo vydrží a nebudete ho musieť po týždni vymeniť? Ponuka na trhu sa zdá byť takmer neobmedzená, a preto je niekedy ťažké, správne si vybrať. Podľa čoho by ste sa mali rozhodovať?

Čo vám môže pomôcť pri výbere krytu na mobil?

1. Prieskum trhu

Pred kúpou sa snažte zistiť si čo najviac dostupných informácií o danom produkte. V prípade, že chcete investovať do kvalitného krytu, pripravte si vyššiu sumu peňazí. Tá sa vám, koniec-koncov, vráti v podobe nadštandardnej ochrany. Recenzie a komentáre na diskusných fórach vám môžu ušetriť peniaze a stratené nervy. 

Skúsení recenzenti sú nápomocní predovšetkým pri hodnotení kvality produktu. Niektoré lacnejšie kryty na mobil nemusia správne doliehať, problémy však môžu spôsobovať aj nepresné výrezy na fotoaparát či audio konektor.

Tlačidlá na kryte by mali byť príjemné na dotyk a mali by poskytovať dobrú a okamžitú odozvu. Dôležitým aspektom je aj to, či plánujete využívať bezdrôtové nabíjanie. Hrubšie kryty by mohli tento spôsob blokovať a ich rozmer by mohol priniesť aj ďalšie problémy. Nikoho by zrejme nepotešilo, ak by radosť z namakaného krytu zakrátko vystriedal smútok len za to, že sa nezmestí do nabíjacieho doku alebo do držiaka na mobil do auta.

Ako si vybrať kryt na mobil, ktorý splní všetky vaše očakávania?

2. Vaše potreby

Jedným z prvých krokov pred kúpou krytu na mobil by malo byť zodpovedanie si otázky, čo od krytu očakávate a aké sú vaše potreby. V prípade, že žijete aktívnym životným štýlom a mobil je pri športe vašou neoddeliteľnou súčasťou, mali by ste siahnuť po odolnom, ale kompaktnom obale. 

Hľadajte taký, ktorý sa vojde do bežeckého puzdra na ruku alebo ho budete môcť pripevniť na konštrukciu motorky či bicykla. Ak je vašou vášňou fotenie, na trhu zoženiete aj kryty so zabudovaným zadným stojanom, a tak bude zhotovovanie selfie fotografií za každých okolností hračka.

Možno však máte úplne iné, špeciálne požiadavky, medzi ktoré patrí napríklad extra výdrž batérie. Vtedy môžete siahnuť po krytoch so zabudovanou externou batériou. Dobre poslúžiť môže aj kryt s priestorom na bankomatovú kartu, permanentku do posilňovne či rôzne iné doklady. 

3. Stupeň ochrany

Riziko poškodenia mobilného zariadenia je individuálne u každého používateľa. Niekto má svoj mobil celý deň položený na stole a po ukončení telefonátu ho hneď vráti na svoje miesto. Iný zas dokáže používať smartfón ako nástroj rôznorodého využitia. Podložka na krájanie, pingpongová raketa alebo ideálna náhrada na žonglovanie pri absencii lopty sú len jednými z mála nevšedných využití, s ktorými ste sa možno stretli už aj vy.

V praxi platí, že čím rizikovejšie so svojím mobilom nakladáte, tým hrubší a odolnejší by jeho kryt mal byť. V prípade, že patríte do prvej skupiny, mohol by vám plnohodnotne poslúžiť ľahký a tenký silikónový kryt chrániaci pred škrabancami a ľahším pádom. Ak váš mobil ale pravidelne lieta cez tri izby a o hladkom pristáti sa teda rozhodne hovoriť nedá, jasnou voľbou by mal pre vás byť hrubý a odolný celotelový model.

Konečný výber je na vás, no nad výberom najvhodnejšieho obalu sa určite oplatí porozmýšľať. Vhodne zvolený kryt na mobil ho nielen ochráni, ale dokonca dokáže podčiarknuť váš štýl a vašu osobnosť.

 

Zdroj: pexels.com

Article Categories:
Ako na to