jún 8, 2022
356 Views
Komentáre vypnuté na Ako si vybrať strechu, ktorá bude v móde roky?

Ako si vybrať strechu, ktorá bude v móde roky?

Written by

Mať konečne dom pod strechou znamená, že ste o veľký krok vpred k novému, vysnívanému bývaniu. Pozor však na to, že nie je strecha ako strecha. Okrem funkčnosti by ste pri výbere strechy či strešnej krytiny mali dbať na estetickú stránku. Nejde len o to, aby strecha ladila so zvyškom exteriéru, ale tiež o to, aby strecha vyzerala trendy aj po dlhých rokoch. Ako vybrať strechu, ktorá bude v móde roky?

Z akých druhov striech je možné vyberať

V súčasnosti nie je problém nájsť v ponuke stavebných materiálov rôzne druhy strešných krytín. Prakticky môžeme povedať, že si naozaj dokáže vybrať každý podľa svojich predstáv.

  • Klasici dávajú prednosť páleným škridlám, ktoré sa využívajú hlavne ako krytina šikmých striech. Škridle je možné vyrobiť v mnohých farbách, ale väčšina ľudí dá prednosť oranžovej a červenej. Veľmi trendovo vyzerá škridla v sivej farbe.
  • V sivej farbe môžete vidieť tiež strechy postavené zo štiepanej bridlice. V tomto prípade ide o finančne i technicky náročnú strechu, ktorá však dobre odoláva poveternostným podmienkam.
  • Niektorí ľudia nedajú dopustiť na drevo, a preto si dajú postaviť strechu z dreveného šindľa. Ide o veľmi pekné strechy, vyzerajúce tradične, ale odradí vás ich vysoká cena.
  • V súčasnej plastovej dobe musíme spomenúť tiež rôzne typy plastových krytín. Na jednej strane ide o odolný materiál, ale na druhej vyzerá plast veľmi umelo.
  • Umelého vzhľadu sa nemusíte obávať pri strechách vyrobených z plechu. Plechové strechy sú žiadané kvôli možnosti výberu rôzneho dizajnu a jednoduchej montáži. Práve tieto parametre spĺňajú strechy Blachotrapez, ktoré sú strechami mnohých generácií.

Plechové strechy vyhrávajú na plnej čiare

Keď túžite po streche, ktorá bude v móde dlhé roky a dlhé roky si zachová tvarovú i farebnú stálosť, tak si musíte zaobstarať jedine plechovú strechu. Firma Blachotrapez ponúka na výber plechové strechy podobné šindľom, ktoré dodajú stavbe nádych tradície v spojení s moderným vyžarovaním. Avšak nadčasovo vyzerá predovšetkým plechová škridlová krytina. V Blachotrapez máte na výber z rôznych dekórov. Odlišujú sa farebne i tvarovo. Okrem výhodnej ceny sú plechové strechy stále viac obľúbené kvôli dlhej životnosti, jednoduchej údržbe a vysokej odolnosti voči výkyvom počasia.

Farba na plech: Kľúčový prvok pri výbere trvácnosti a štýlu strechy.

Ako si vybrať strechu, ktorá bude v móde roky? Farba na plech je jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú nielen vzhľad strechy, ale aj jej trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Pri výbere farby na plech je dôležité zvážiť nielen súčasný trend, ale aj praktické hľadiská, ako je odolnosť voči UV žiareniu, ochrana proti korózii a schopnosť odrážať teplo. Správne zvolená farba nie len doplní celkový vzhľad domu, ale tiež prispieva k dlhšej životnosti strechy a minimalizuje potrebu údržby v budúcnosti.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu